שתף קטע נבחר

ח"כ חסון ל-ynet: צחי הנגבי יחזור בכנסת הבאה

חבריו של צחי הנגבי במשכן מנסים לעכל את גזר הדין, שיאלץ אותו לפרוש מכנסת. לבני הביעה ביטחון בכך שאין זה סוף הקריירה הפוליטית שלו, וגם בליכוד נשארו לו תומכים. השר שטייניץ: מקווה שישוב במהרה. ח"כ רגב: "אבידה לפוליטיקה"

במערכת הפוליטית מנסים לעכל את גזר הדין של השר לשעבר צחי הנגבי, שייאלץ לפרוש מיידית מהכנסת. יו"ר קדימה וראש האופוזיציה, ציפי לבני, אמרה הבוקר (יום ג') כי אין מדובר בסוף פסוק מבחינת פעילותו הפוליטית של הנגבי. "אני מאמינה שעם תום המגבלות בשל הקלון, צחי ימשיך איתנו בתרומתו רבת השנים, ויתרום מכישוריו ומיכולותיו למען מדינת ישראל", אמרה.

 

אות קלון לצחי הנגבי - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

לבני הדגישה כי "בית המשפט אמר את דברו ויש לכבד את הכרעתו". היא ציינה גם כי "צחי קיבל על עצמו את האחריות למעשיו, וביטא בהתנהגותו במהלך המשפט נורמות נכונות של התנהלות אישי ציבור בהליכים משפטיים, ויש לזקוף זאת לזכותו".


הנגבי הבוקר בבית המשפט. "איש ברוך כשרונות" (צילום: נועם מושקוביץ)

 

ח"כ יואל חסון אמר הבוקר בשידור החי של ynet מבית משפט השלום בירושלים, כי "צחי הנגבי ימשיך להיות בהנהגת קדימה בכנסת הבאה". עם זאת, בכנסת הנוכחית תחליף את הנגבי העיתונאית נינו אבסדזה. "ברמה האישית אני מאוד עצוב", אמר חסון. "אני מאמין שנאבד את צחי בטווח הקצר אבל בטווח הארוך הוא ימשיך. צריך לומר, הכנסת איבדה יושב ראש ועדת חוץ וביטחון מהטובים שהיו. העונש הזה הוא צעד אחד קצת יותר מדי".

 

בהתייחסו להשפעה גזר הדין על המפה הפוליטית, אמר חסון כי "אני לא חושב שהוא אי פעם דיבר על תנאים מופחתים לתנאי כניסת קדימה לממשלה. זה עדיין בידיים של נתניהו". חברו למפלגה, ח"כ נחמן שי, אמר כי "בבית המשפט נקבעים עתה סטנדרטים מאוד משמעותיים להתנהלות חברי כנסת. צריך לקבוע סטנדרטים של התנהלות איש ציבור".

 

גם בליכוד מבכים: "שישוב במהרה"

להנגבי נותרו כנראה גם חברים במפלגת השלטון. ח"כ מירי רגב מהליכוד אמרה בתגובה לעונש: "כמי שראתה איך מנהל הנגבי את ועדת חוץ וביטחון, המורכבת בצורה מקצועית ועניינית, אני חושבת שפרישתו מהכנסת היא אבידה לפוליטיקה. אני מאמינה שכישוריו יעמדו לו גם בעתיד".

 

גם שר האוצר, יובל שטייניץ מהליכוד, הביע צער על גזר הדין של הנגבי והשעייתו. "בהכירי את פועלו וכישוריו, אני

מקווה שישוב במהרה לתרום בתפקידים בכירים למדינת ישראל", אמר השר שטייניץ. שר הפנים, אלי ישי, הביע צער אף הוא, ואמר: "צחי הנגבי הוא חבר וידיד אישי, איש ברוך כשרונות ומהמנהיגים המובילים בהנהגה הישראלית. תרומתו למדינת ישראל היא עצומה. צר לי על ההחלטה".

 

ח"כ אריה אלדד, העומד בראש העמותה למאבק בשחיתות, אמר כי "בית המשפט הרם קבע היום מה שגם אחרון האזרחים יודע בעמקי ליבו: איש ציבור הנשבע לשקר מעטה על עצמו קלון ואינו צריך לשמש עוד בשום תפקיד ציבורי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"עוד ישוב". חסון
צילום: גיל יוחנן
לקבוע סטנדרטים. שי
צילום: גיל יוחנן
"נשבר לשקר". אלדד
צילום: נועם מושקוביץ
אות קלון. הנגבי
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים