שתף קטע נבחר

אלוני: הפרדה באוטובוס? לשלול רשיון לחברה

דו"ח ההפרדה המגדרית של התנועה הרפורמית הוצג בפני השדולה לשוויון אזרחי ולפלורליזם בכנסת. השרה לשעבר שולמית אלוני: "היצר הרע של החרדים גבר עליהם". ח"כ הורוביץ: "ההפרדה היא נגע ממאיר שמשמעותו השפלת נשים"

"היצר הרע של החרדים גבר עליהם והם נבהלו", כך אמרה הבוקר (יום ג') כלת פרס ישראל ושרת החינוך לשעבר, שולמית אלוני, בדיון מיוחד של השדולה לשוויון אזרחי ולפלורליזם בכנסת בנושא ההפרדה המגדרית בישראל. אלוני טענה כי כל הדרת נשים היא מעשה בלתי חוקי בעליל.

 

בתגובה לדו"ח, שהציג מקרים רבים של הפרדה מגדרית בישראל - בבתי ספר ובבתי עלמין, באוטובוסים, קופות חולים, ואף בסניפי דואר - אמרה השרה לשעבר: "לאגד ולקופות החולים אין זכות לשתף פעולה עם הקיצונים החרדים בפגיעה בנשים. אני הייתי מעמידה אותם לדין ושוללת את הרשיון שלהם, ושל כל ארגון ציבורי או פרטי, שאינו ממוקם בלב ליבה של החברה החרדית".

 

אלוני הציגה בדיון את מסמך קווי היסוד של הממשלה הנבחרת הראשונה. "יובטח שיוויון גמור של כל אזרחיה... יקוים שיוויון מלא וגמור של אישה,  בחיי המדינה, החברה והמשק", נכתב שם, ואלוני ציינה כי לניסוח היו שותפות ארבע מפלגות דתיות". 

 

ח"כ ניצן הורוביץ, אמר כי "ישראל איננה איראן. לא יעלה על הדעת שההפרדה תשתלט על המרחב הציבורי. מדובר בעבירה על החוק, בהשפלה של נשים, ובכפייה דתית מהסוג הבוטה ביותר. מיעוט קיצוני

פוגע באוכלוסייה כולה ומשחיר את פני המדינה, והממשלה עומדת בחיבוק ידיים, ובעצם מעניקה לכך גיבוי".

 

הורוביץ שיבח את הפעולות של קבוצות וארגונים נגד ההפרדה ואמר כי "פעילות זו של הציבור החופשי תלך תלך ותגבר, כדי לשמור על צביונה של ישראל כמדינה דמוקרטית". ח"כ שלמה מולה אמר בפתח הדיום כי "ההפרדה מתאימה לארצות חשוכות".

 

לאחר הצגת הדו"ח, שסקר את הדיווחים על הפרדה מגדרית והצביע על עלייה במקרים שכאלה, שלוש נשים סיפרו לחברי הוועדה על מקרים שבהן הודרו מן המרחב הציבורי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקדימה ומאחורה
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים