שתף קטע נבחר

מי יחליף את הנגבי? "לבני לא סופרת את מופז"

קדימה הודיעה שהיא דורשת את ראשות ועדת הכלכלה ומוותרת על ועדת החוץ והביטחון, בראשה עמד הנגבי. במפלגה העריכו: זו פגיעה אישית במופז וניסיון להחלישו. הליכוד מתנגד לעסקה

גזר דינו של צחי הנגבי עורר מחדש את הרוחות הרעות בקדימה. ההחלטה לדרוש מהליכוד את ראשות ועדת הכלכלה ולוותר על התפקיד שמילא הנגבי, יו"ר ועדת החוץ והביטחון, הבעירה מחדש את העימות הבלתי נגמר בין ציפי לבני לשאול מופז.

 

אות קלון לצחי הנגבי - הסיקור המלא ב-ynet:

 

  

לאחר קבלת גזר הדין, אמר הנגבי כי הוא ממליץ על מינויו של מופז לתפקיד יו"ר ועדת החוץ והביטחון, אולם זמן קצר לאחר מכן שיגרה יו"ר סיעת קדימה, ח"כ דליה איציק, מכתב ליושב ראש הכנסת. במכתב דרשה איציק להעביר את ועדת הכלכלה לידיה של קדימה, בתמורה לראשות ועדת חוץ וביטחון, אותו קיבל הנגבי כ"מינוי אישי" - בעקבות הסכמת ראש הממשלה ושר הביטחון. הנגבי אמר בשיחות סגורות כי הדרישה להחליף בין הוועדות היא מגוחכת בעיניו ואינה נכונה.

 

גורמים המקורבים ליו"ר האופוזיציה ציינו כי "לבני הולכת ראש בראש עם מופז ולא סופרת אותו. הדרישה לקבל את ועדת הכלכלה היא אמירה ברורה לגבי מנהיגותה".

 

בקדימה מעריכים כי לפי שעה נתניהו יתנגד להעברת ועדת הכלכלה למפלגת האופוזיציה הראשית. המועמדים הבולטים בקדימה לתפקיד ראש הוועדה הם רוני בראון ומאיר שיטרית, שניהם שרי אוצר לשעבר, אולם בכירים בקדימה אמרו כי בראון עצמו לא יוותר בקלות למופז על ראשות ועדת חוץ וביטחון. גם שמו של השר לשעבר אבי דיכטר הוזכר כמועמד לתפקיד, אולם בשל ניסיונו הרב מופז, היריב העיקרי של לבני, נראה כמועמד המוביל לתפקיד.

 

לפי שעה מופז אומר כי לא קיבל הצעה קונקרטית לעמוד בראש הועדה וכי ישקול זאת אם יפנו אליו. עם זאת, בקדימה מעריכים כי הדרישה של קדימה להחליף בין הוועדות היא פגיעה אישית במופז וניסיון להחלישו.

 

בתוך כך, בקדימה העריכו הלילה כי השעייתו של הנגבי לא תשפיע בעתיד הקרוב על המתרחש במפלגה, או על האפשרות להצטרף או לא להצטרף לממשלה. "לבני היא היחידה שמביאה כרגע מנדטים וכולם יודעים את זה", אמרו ל-ynet בכירים במפלגה המקורבים ללבני. "אין לה בעיה להתעמת עם אף אחד בסיעה. נושא ממשלת האחדות תלוי בלעדית בנתניהו ולא באף אחד אחר, אך לפי התנהלותו עושה רושם שאין לו שום עניין לצרף את קדימה לממשלה".

 

מקורבים להנגבי אמרו הלילה כי בכוונתו לשמור על שקט תקשורתי, עד אשר יתברר האם הפרקליטות תגיש ערעור על גזר הדין. באשר לאפשרות כי ימונה לשר עוד לפני הבחירות הבאות, אמרו מקורביו: "זה לא יהיה נכון מבחינתו לעשות זאת בעת הזאת. בית המשפט אמר את דברו והתעסקות עם מינוי כזה או אחר תיראה רע ציבורית. בעתיד הקרוב הוא מתכוון להוריד פרופיל ולקבל את החלטת בית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז ולבני. רוחות רעות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים