שתף קטע נבחר

אין הסכמה: לוועדת החוץ והביטחון עוד אין יו"ר

יו"ר הכנסת קבע, כי בשל אי ההסכמה בין האופוזיציה לקואליציה, תידחה ההחלטה על מינוי של מחליף לצחי הנגבי בוועדת החוץ והביטחון לשבוע הבא. ח"כים זועמים: צריך לפקח את מערכת הביטחון ומדיניות החוץ

ביום שלישי בשבוע שעבר נאלץ צחי הנגבי לפרוש מהכנסת, לאחר שבית המשפט הטיל עליו קלון. מאז, איש לא החליף אותו בתפקיד יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. הסיבה: מחלוקת בין ראש הממשלה ליו"ר האופוזיציה. בכירים בכנסת אמרו: "זו הפעם הראשונה שבה אין יו"ר לוועדה הכי רגישה במשכן, למשך תקופה כה ארוכה".

 

בקדימה רוצים את ראשות ועדת הכלכלה של הכנסת, במקום ועדת החוץ והביטחון. בישיבה הראשונה, בה דנו במחליף, התפתח ויכוח קולני בין יו"ר הקואליציה זאב אלקין ליו"ר סיעת קדימה בכנסת, דליה איציק. לכן, הוחלט לדחות את מועד קבלת ההחלטה.

 

גם היום הוחלט שלא להחליט, בישיבת נשיאות הכנסת, שנערכה בלשכתו של היו"ר, ראובן ריבלין. הוא קבע שביום שני בשבוע הבא ייבחר המחליף ולא מחר - בתקווה שהצדדים יגיעו להסכמה. אבל בינתיים לא הושגה הסכמה בין ראש הממשלה ליו"ר האופוזיציה. הוועדה דחתה דיונים מתוכננים עם נתניהו עצמו ועם שר החוץ אביגדור ליברמן, והמצב הזה עתיד להימשך.

 

גורמים בכירים בקואליציה ובאופוזיציה הזהירו שמצב זה אינו ראוי, ומונע בפועל פיקוח צמוד של בית המחוקקים על פעולות מערכת

 הביטחון ומערכת יחסי החוץ של ישראל - במיוחד בימים של לחץ אמריקני ובינלאומי על ישראל לפעול, בין היתר בנוגע לחידוש הקפאת הבנייה ביהודה ובשומרון.

 

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יריב לוין: "במצב שאין רוב, ואין תמיכה באף מועמד אין טעם לקיים ישיבה, כדי להימנע ממבוכה שהישיבה תכונס ולא יבחר יו"ר לוועדה. אני קורא לשני הצדדים, לגלות אחריות ולאפשר באופן מיידי בחירת יו"ר חדש לוועדת חוץ וביטחון. אסור שהוועדה החשובה הזאת, המפקחת על מערכת הביטחון ועל מערך החוץ של ישראל, תהיה מוקפאת לשם סידורי עבודה פוליטיים. אני קורא למנהיגי שתי המפלגות, ראש הממשלה נתניהו ויו"ר האופוזיציה לבני, לפעול באחריות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנגבי בסוף החודש שעבר בוועדה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים