שתף קטע נבחר

הציע סקס בצ'ט ונשלח למאסר על תנאי

אלדד בן גיא הודה והורשע כי התפתה לשוחח בצ'ט עם תחקירן ערוץ 10, שהזדהה כילדה בת 13 במסגרת תחקיר הפדופילים. "הפגיעה נותרה במרחב הווירטואלי", פסקו השופטים

התחקיר הנוקב לא עמד באמות מידה משפטיות: בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר היום (ה') שלושה חודשי מאסר על תנאי על אלדד בן גיא, אחד הנאשמים במסגרת "תחקיר הפדופילים" שנחשף בערוץ 10. הוא הודה והורשע בעבירות של ניסיון למעשה מגונה וניסיון להטרדה מינית. השופטים גזרו עליו גם 150 שעות שירות לתועלת הציבור.

 

לפני שלוש שנים בן גיא פנה בצ'ט של אתר תפוז אל תחקירן בערוץ שהציג עצמו כילדה בת 13 בשם "מורנוש". במהלך שיחה פרטית בין השניים בתוכנות מסרים הציע לה בן גיא להתנסות בדברים חדשים כמו סקס.

 

הנאשם ביקש בבית המשפט סליחה ומחילה על מעשיו, שיתף את בית המשפט בבושה הרבה שהוא חש על מעשיו, ובמחיר הכבד אשר שילם בעקבות חשיפת הפרשה. הוא ביקש מבית המשפט להתחשב בו ולאפשר לו להמשיך לעבוד ולשקם את חייו.

 

הרכב השופטים בראשות השופטת שרה דותן פסק כי "אין חולק כי הנאשם נעדר עבר פלילי וכי את העבירות ביצע על רקע קשיים אישיותיים בנסיבות של משבר אישי וזוגי מתמשך, ולא על רקע של קווים פדופילים או סטייה מינית". 

 

ההגנה: ערוץ 10 יצר עבירה פלילית יש מאין

לדברי השופטים, "כאשר עסקינן בנאשם שזו לו הפעם הראשונה שחטא בעבירה כגון דא לא רובץ לפתחו עבר פלילי, כאשר נסיבות ביצוע העבירה היו כאלו בהן הקורבן תר אחר העבריין ( תחקירני ערוץ 10 לא פעלו בחדרי צ'ט המיועדים לקטינים אלא בחדרי צ'אט למבוגרים שהנכנסים אליהם מאשרים כי הם בני 18 ומעלה). הפגיעה המינית הצפויה מן הנאשם נותרה במרחב הוירטואלי ולא נגרם נזק ממשי".

 

בטיעונים לעונש כתבו סניגוריו של הנאשם, עורכי הדין ציון אמיר וגיא שמר, כי הליך איסוף הראיות והתנהלות ערוץ 10 בהקשר זה היתה "שערוריתית, בלתי חוקית, נפסדת ומקוממת ויצרה יש מאין עבירה פלילית".

לדברי עו"ד שמר, "שמחנו כי בית המשפט קיבל את הטענות שלנו והטיל מאסר על תנאי חרף העובדה שהאישום עסק בפשע חמור".

 

בתחילת השנה זיכה בית משפט את אחד הנאשמים שפותה על-ידי תחקירנית ערוץ 10 להגיע לדירה שבה היתה אמורה להמתין לו נערה. לאחר הזיכוי, ערערה הפרקליטות והתיק הוחזר לבית משפט השלום, שהרשיע את הנאשם בסופו של דבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
הנאשם הודה, אך ביקש מחילה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
התחקיר יצר עבירה יש מאין. עו"ד ציון אמיר
צילום: חיים צח
מומלצים