שתף קטע נבחר

חברו של בר-לב: "מפכ"ל בינוני שם רגליים לאורי"

עו"ד אופיר פלק מאשים את המפכ"ל דודי כהן בהתערבות במרוץ לתפקיד מחליפו. "הוא הרגיש מאוים ועושה ככל יכולתו על מנת להדיח את בר-לב". גם המפכ"ל לשעבר חפץ מאמין בחפותו של הניצב: "בישראל צריך להיות בוגר מנזר כדי להתמנות לתפקיד". גורמים במשטרה: דברי עורך הדין חצופים, המפכ"ל יירשם בדפי ההיסטוריה

לראשונה מתחילת פרשת בר-לב, המפכ"ל מותקף ישירות - ובחריפות. מקורב לניצב אורי בר-לב קרא היום (ג') לבדוק את מידת מעורבותו של רב-ניצב דודי כהן בחשיפת פרשת המין דווקא בעיתוי הנוכחי, לקראת ההכרעה במרוץ על המפכ"לות. לטענתו, זו אינה הפעם הראשונה שהמפכ"ל פועל לסילוק אנשים מדרכו המקצועית.

 

"הייתי בודק מה מעורבותו של דודי כהן בכל הפרשה הזו. זה מפכ"ל שנבחר כאילוץ, אדם בינוני וקצין בינוני, שעשה ככל יכולתו לשים רגליים לאורי ולהדיח אותו. כאזרח המדינה יש לי תהיות גדולות היום לגבי נסיבות הפרשה", אמר ל-ynet עורך דין אופיר פלק, חברו של בר-לב.


ניצב בר לב. המפכ"ל לשעבר: "העיתוי אינו מקרי" (צילום: אוהד צויגנברג)

 

עו"ד פלק הפנה אצבע מאשימה למפכ"ל כהן. "בתקופתו של דודי כהן מצאו עצמם שלושה קצינים מוכשרים ואיכותיים יותר בחוץ, בצורה

 כזו או אחרת - דוד צור, בני קניאק ואורי בר-לב. אין צל של ספק שכהן הרגיש מאוים על ידי יכולותיהם של הקצינים ולא במקרה הם מצאו עצמם במקום שבו הם נמצאים", טען.

 

גם המפכ"ל לשעבר, אסף חפץ, סבור כי עיתוי חשיפת הפרשה אינו מקרי. "לא הופתעתי מזה שמנסים למנוע את המינוי של בר-לב. ברור שהכל על רקע הישורת האחרונה למרוץ והוא אחד המועמדים המובילים, אם לא המוביל שבהם. יש הרבה חבר'ה שרוצים בתפקיד בעצמם ולא מעוניינים בו ועל רקע זה צצים כל מיני דברים".

 

"אין אהבה בין המפכ"ל לבר-לב"

בכנס, שנערך הבוקר באילת הודיע המפכ"ל כהן, כי "הניסיון לקשור פרשה זו למרוץ למפכ"לות כושל ופסול", אולם בסביבתו של בר-לב משוכנעים שההיפך הוא הנכון. "זה סוד גלוי שאהבה גדולה לא שוררת בין המפכ"ל לבין אורי", הודה עו"ד פלק, ששירת תחת פיקודו של בר-לב ביחידת הגדעונים.

 

פלק הביע תמיהה על העובדה שהמתלוננת א' החליטה להגיש את תלונתה דווקא כעת. "א' היא אישה מלומדת, עצמאית, דעתנית ובעלת יכולות. היא סבורה כי זכויותיה נפגעו ושהיא הותקפה, אבל הדברים המיוחסים לאורי נעשו, כביכול, לפני כמה שנים ואז היא לא הראתה נכונות להתלונן. כל אדם שעיניו בראשו יכול להגיע למסקנה שא' לא הוטרדה מינית כי היא היתה יכולה לעמוד על שלה וללכת, זה כל כך שקוף שזה מביך ומעליב את האינטליגנציה".

 

פלק העריך כי בר-לב יתאושש מהפרשה, "אבל המשפחות נפגעו, וזו פגיעה שקשה להתאושש ממנה. משפחתו של אורי שילמה מחיר יקר על רצונו לעשות לטובת המדינה, בעוד שיכול היה לעשות לביתו. אביו של אורי, איש יקר ומלח הארץ, איבד לפני מספר חודשים את אשתו. זה קורע אותו".

 

המפכ"ל לשעבר חפץ אמר כי גם הוא הוכפש בעת שרץ למפכ"לות, ובמציאות של היום כל אחד יכול למצוא את עצמו נאשם. "זו הידרדרות מוחלטת. ככה אי אפשר לנהל מדינה. אם אתה לא בוגר מנזר לא תוכל להתמנות לשום תפקיד, כי אין צדיק שיעשה טוב ולא יחטא", אמר.

 

חפץ אמר כי הוא מאמין בחפותו של בר לב. "לא היה כאן אונס והטרדות מיניות, יכול להיות שהיה חוסר הבנה, שהיא שידרה משהו אחד והוא משהו אחר. אולי הוא ניסה יותר מדי והיא נסוגה. לטעון לאונס זו אמנות הבלתי אפשרי". 

 

המפכ"ל לשעבר הביע תקווה כי בסיום החקירה תתפזר העננה המרחפת מעל בר-לב. "זה יכול להסתיים כמקרה חיים רמון ויכול גם להסתיים בלי שום תיק. דיברתי עם אורי אתמול בלילה, הוא לא אדם שבור, אבל בטוח שהוא בסערת רגשות. מצער שזה הגיע למצב שכזה, המלחמה באורי הוציאה את כולם מפרופורציות".

 

גורמים במשטרה מסרו בתגובה לדברי פלק: "דרך ההתבטאות והצגת הדברים של עורך הדין מהווים חוצפה. יש פה חוסר הבנה מוחלט של הסיטואציה ושל תפקידו של המפכ"ל. ההתערבות שלו בפרשה אינה ראויה להתייחסות. הישגיו בקדנצייה הנוכחית מדברים בעד עצמם, בכל התחומים ויירשמו בדפי ההיסטוריה של מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצב בר-לב. החברים תומכים
צילום: אוהד צויגנברג
המפכ"ל כהן "הניסיון לקשור הפרשה למרוץ - כושל ופסול"
צילום: יאיר שגיא
המפכ"ל לשעבר חפץ "עיתוי לא מקרי"
צילום: ירון ברנר
מומלצים