שתף קטע נבחר

"זו לא תסמונת דאון, זו תסמונת אפ"

בטקס מרגש שנערך אמש בהנחיית שני מנחים עם פיגור שכלי, זכו אפרת דותן ומתנאל ביטון, העיתונאים הראשונים בישראל בעלי צרכים מיוחדים, בפרס קרן של"ם לקידום האדם עם הפיגור השכלי בקהילה. אנחנו גאים שניתנה לנו ההזדמנות להוכיח לכל העולם שאפשר להיות עיתונאים משפיעים, גם אם יש לך צרכים מיוחדים", הכריזו השניים במעמד החגיגי והוסיפו "אובמה, אנחנו בדרך אליך"

מנתוני משרד הרווחה והשירותים החברתיים בשנים האחרונות עולה כי 50% מהישראלים סבורים כי בעלי פיגור מהווים סכנה לציבור. בנסיון לשנות את תפיסתם של בעל צרכים מיוחדים בחברה הכללית, מעניקה קרן של"ם,פרסי ואותות מצוינות לצוותים, רשויות מקומיות, מסגרות, ומתנדבים שעמלו ופעלו בשנה הנוכחית למען קידום האדם עם הפיגור השכלי בקהילה.

 

בטקס חגיגי בהשתתפות אנשי מקצוע, ראשי ערים, אומנים, אנשים עם פיגור שכלי ומשפחותיהם הוענקו פרסי הצטיינות לאנשים עם פיגור שכלי על תרומתם לחברה, לאפרת דותן (26) בעלת תסמונת דאון ומתנאל ביטון (19) הלוקה בפיגור קל. השניים נבחרו להוביל את פרויקט "ראיון מיוחד" המשותף ל -ynet ולארגון שלו"ה. במסגרת הפרויקט הפכו אפרת ומתנאל לעיתונאים מן המניין בערוץ המעורבות של ynet, המראיינים אושיות ציבוריות ומעלים נושאים חשובים לסדר היום הנוגעים בחייו של האדם עם הפיגור השכלי כגון שכר הוגן לבעלי צרכים מיוחדים, היחס לאחר וקבלת השונה דרך שאלות נוקבות.

 

 

בין השאר ראיין הצמד את נשיא המדינה שמעון פרס, ראש הממשלה בנימין נתניהו, בר רפאלי, שרי אריסון, נינט טייב, לונדון וקירשנבאום, אייל גולן, ציפי לבני ורבים אחרים. מטרת הפרויקט היא להילחם בסטיגמה, להעלות את המודעות ציבורית לפוטנציאל הרב הגלום באדם עם הפיגור השכלי ולהעביר מסר כי השמיים הם הגבול. אפרת ומתנאל הם העיתונאים הראשונים בתולדות מדינת ישראל עם צרכים מיוחדים.

 

באולפן מיוחד שעוצב עבורם על במת הטקס ראיינו אפרת ומתנאל את ראש עיריית תל אביב רון חולדאי לרגל זכיית צוות מסיל"ה מעיריית ת"א העוסק בטיפול בילדי עובדים זרים עם נכויות התפתחותיות בפרס המצוינות לצוות. באולפן המאולתר התארחו גם עו"ד יזהר הס ונציגי התנועה המסורתית בישראל  שם נשאלו על תוכנית בר/בת

המצווה לילד המיוחד -עבורה זכו בפרס מצוינות לפרויקט ייחודי

 

זוכים נוספים הם בני וקנין, ראש עיריית אשקלון שזכה בפרס אות יקיר רשות, והצוות המקצועי של בית נועם זשכה בפרס המצוינות לצוות.  צל"ש לפרויקט ייחודי הוענק לפרויקט "תעסוקה עד הבית" – עמותת צ'יימס ישראל ועיריית ת"א-יפו. אות ההוקרה לאישיות ציבורית ניתן לפרופ' איתן כרם, ד"ר אריאל טננבאום והגברת יעל קסטיאל, מייסדי המרכז הרפואי לילדים ובוגרים עם תסמונת דאון, בית חולים הדסה הר הצופים.

 

גרייס נסר, הורה פעיל ויוזם לקידומם של אנשים עם פיגור שכלי במגזר הערבי וממקימי אקי"ם כפר יסיף, קיבל אות הוקרה למתנדב. כמוהו גם כהן, מחסני השוק בע"מ, רשת מרכולים מהדרום שמעסיקה באופן מכבד, בזכות ולא בחסד, ולאורך זמן אנשים עם צרכים מיוחדים.

 

להקת אור התוף, ממרכז כוכב במעלות שזכו פרסי הצטיינות לאנשים עם פיגור שכלי על תרומתם לחברה חתמו את הטקס בנגינה משותפת עם הזמר קובי אפללו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נואמים על בימת הפרס "יס וי כן"
צילום: אמיר לוי
עם תעודות ההוקרה וחיוכים גאים
צילום: אמיר לוי
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים