שתף קטע נבחר

מקורבי בר-לב: "אינס לא חשפה פרצופה האמיתי"

כשברקע חשפה את זהותה לראשונה האשה שתלונתה הציתה את הסערה בצמרת המשטרה, תקפו אותה מקורביו של הניצב שבלב הפרשה, החשוד באונס ועבירות מין: "ראוי שתשכיל להתנהל בחייה באופן המכבד את עיסוקה"

ד"ר אורלי אינס, ראשונת המתלוננות, חשפה לראשונה את פניה הערב - והניצב החשוד בהטרדה מינית ובאונס לא נשאר חייב. מקורביו של אורי בר-לב יצאו הערב (יום ה') במתקפה חריפה על אינס, יועצת במשרד לביטחון הפנים. על רקע נאומה הגלוי הראשון, האשימו "היא בחרה לחשוף את פניה, אך לצערנו לא את פרצופה האמיתי".

 

בשיחה עם ynet אמרו המקורבים כי "יש להביע תמיהה על מניעיה האמיתיים להגיש תלונה נגד ניצב בר-לב, שנים אחרי התקרית ודווקא במועד הזה. ראוי היה שהיא - כאשה המתיימרת לעסוק בחינוך - תשכיל להתנהל בחייה האישיים והמקצועיים שלה באופן המכבד את עיסוקה".

תמוה בעינינו איך מי שמציגה עצמה כקורבן בוחרת לנהל קמפיין אגרסיבי נגד בר-לב ומשפחתו, ולא בוחלת בשום אמצעי בדרך למטרתה".

 

ד"ר אינס מסרה בעדותה במח"ש כי לפני כשנתיים, בכנס באילת שבו השתתפה צמרת המשטרה, נפלה קורבן לתקיפה מינית מצד ניצב בר-לב. היא טענה כי הוא ניסה לכפות עצמו עליה, גהר מעליה, ניסה לחבקה ולא הרפה גם כשהתנגדה.

 

במהלך היום התקבלו ממצאי בדיקת הפוליגרף שעבר אמש בר-לב, בתום 7 שעות של פעולות חקירה ממושכות. אלה, כפי הנראה, רק מסבכים אותו עוד יותר ובכל מקרה לא הצליחו לחלץ אותו מהחשדות המיוחסים לו.

 

ל-ynet נודע כי באשר לחלק מתשובותיו, שנגעו לתלונתה של אינס ולשאלה האם ידע שהמתלוננת מ' הייתה מסוממת, נמצא שאינו דובר אמת. לצד אלה, תשובותיו לשאלות האם קיים עם המתלוננת מ' יחסי מין בכפייה היו גבוליות. בנוספות הוא נמצא דובר אמת.

 

בשל אופי התוצאות, בין היתר בסוגיית הסמים, הודיעו במח"ש כי "הוחלט לבצע פעולות חקירה נוספות" והוא ככל הנראה יזומן לתת את עדותו שוב.

בימים האחרונים היא הבהירה כי את מאבקה בנושא היא לא תותיר רק במגבלות התחום המשפטי, אלא תהפוך אותו לקמפיין ציבורי. "זה המקצוע שלי וזו המחויבות שלי. אני אקח את הסיפור ואמנף אותו".

 

המתלוננת מ', שלטענתה נאנסה על-ידי בר-לב אחרי שסימם אותה יחד, עם חברתם המשותפת ש', תידרש כנרארה גם היא לעבור בדיקת בפוליגרף. "צוות החקירה פועל ביסודיות ובמהירות הגבוהה ביותר האפשרית, ושומר על איפול כללי של פרטי החקירה על מנת שלא לחבל בה ולשבש את מהלכה", נמסר ממח"ש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בר-לב. המקורבים תוקפים בחריפות
צילום: אוהד צויגנברג
ד"ר אורלי אינס
מומלצים