שתף קטע נבחר

ברק: "ויקיליקס יגרום לשיח דיפלומטי רדוד יותר"

שר הביטחון אמנם סבור כי ישראל לא ניזוקה מההדלפה, אבל גם הוא צופה את השפעתה הגדולה: "הדיפלומטיה תיראה אחרת, אנשים ייזהרו בלשונם". בסיור בתע"ש קרא ברק "לא להיבהל" מאיום הרקטות וכינה את ראש המוסד החדש "איש מצוין"

מומחים העריכו כי הדלפת המסמכים באתר ויקיליקס תביא לשינוי העולם אותו אנחנו מכירים, "כמו המצאת המכונית ופצצת האטום", וגם שר הביטחון אהוד ברק מסכים איתם. "הדיפלומטיה תיראה אחרת", אמר הבוקר (ג') ברק בסיור בתעשייה הצבאית. "בעקבות העניין אנשים ירדדו את השיח הדיפלומטי וייזהרו יותר בלשונם".

 

ברק סבור כי לישראל לא נגרם נזק מהדלפת הענק: "אין הבדל בין מה שפורסם שם לבין מה שנשמע בתדרוכים פנימיים בארץ". הוא הביע שביעות רצון מהחשיפה כי מנהיגים במדינות ערב תמכו בהפצצת איראן, במטרה לעצור את תוכנית הגרעין שלה: "נחשפות עמדות של העולם הערבי נגד איראן, מה שנראה כגרסה מפוכחת יותר של המציאות".


אוחז בנשק. שר הביטחון, אהוד ברק (צילום: אריאל חרמוני, משהב"ט)

 

שר הביטחון התייחס גם לאיומים על ישראל, על רקע אלפי הרקטות והטילים הנמצאים בידי ארגוני טרור ומדינות אויב. בביקור בתעשיה הצבאית אמר: "אני מציע לכולנו לא להיבהל. נכון שמערכות היירוט שלנו טרם הושלמו, אבל מניסיוננו מניתוח האיומים למדנו שאם האזרחים ישמעו להוראות ויהיו במקומות מוגנים הסיכון לחייהם ייקטן".

 

ברק התייחס גם למינוי ראש המוסד החדש, תמיר פרדו, ואמר כי מדובר ב"איש מצוין שיכול להמשיך את המסע המצוין של מאיר דגן". פרדו בן ה-57 נבחר לתפקיד, למרות למרות שברק העדיף כנראה את ראש השב"כ, יובל דיסקין, כמחליפו של דגן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר הביטחון ברק. שבע רצון מהחשיפות
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים