שתף קטע נבחר

האבטלה עלתה ב-0.2% ברבעון השלישי

אחרי ארבעה רבעונים רצופים של ירידות, הלשכה המכזית לסטטיסטיקה מדווחת על עלייה באבטלה. על פי הנתונים, ישנם כיום בישראל כ-210 אלף מובטלים

לאחר ארבעה רבעונים רצופים של ירידות, מתחילה האבטלה לשנות כיוון כלפי מעלה: ברבעון השלישי של השנה עלתה האבטלה במשק ל-6.6% מכוח העבודה האזרחי (כ-210 אלף מובטלים), לעומת 6.4% ברבעון הקודם ו- 6.9% ברבעון הראשון של השנה. שיעור אבטלה ממוצע של 6.6% נרשם גם בכל תשעת החודשים הראשונים של השנה.

 

מנתונים שמפרסמת היום (ג') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) מתברר כי בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה, עדיין נמוך שיעור האבטלה הממוצע במשק ב- 1.1% (ירידה של כ-26 אלף מובטלים, או "בלתי מועסקים" כפי שמגדירה אותם הלמ"ס).

 

על פי הגדרות הלמ"ס, "בלתי מועסקים" הם אנשים שלא עבדו אפילו שעה אחת בשבוע שבו נערך סקר כוח האדם התלת-חודשי, ואשר חיפשו עבודה באופן פעיל ובאמצעים שונים בארבעת השבועות שקדמו לו.

 

מנתוני הלמ"ס מתברר, עוד כי שיעור האבטלה בקרב הגברים עלה ברבעון השלישי בשיעור קל ל-6.7%, לעומת 6.6% ברבעון הקודם. שיעור האבטלה בקרב הנשים עלה אף הוא ל-6.5%, לעומת 6.3% ברבעון השני של השנה.

 

ברבעון השלישי של השנה גדל מספר כלל המועסקים במשק לכ-2 מיליון ו-970 אלף איש, לעומת כ-2 מיליון ו-927 אלף איש ברבעון הקודם. שיעור ההשתתפות בכוח העבודה האזרחי עלה בתקופה זו בשיעור של 0.7% והסתכם ב-57.8%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לשכת התעסוקה (ארכיון)
צילום: ירון ברנר
מומלצים