שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארדן: "אין לי בעיית תקציב, חסרות לי סמכויות"
  השר להגנת הסביבה הפתיע את ועדת הכספים בדיון על תקציב המשרד בשנתיים הקרובות. כשנשאל כמה כסף חסר לו כדי להגשים שאיפותיו, הוא השיב: "הבעיה שלנו היא לא כסף. מה שחסר לנו בעיקר זה סמכויות וכוח אדם לאכיפת החוק"

  השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, הפתיע היום (ד') את ועדת הכספים, כשנשאל כמה כסף חסר לו כדי להגשים את כל שאיפותיו. השר השיב, כי "הבעיה שלנו היא לא כסף, התקציב שלנו הוכפל ועומד היום על 640 מיליון שקל בשנה. מה שחסר לנו בעיקר זה הסמכויות וכח אדם לאכיפת החוק". דבריו נאמרו בדיון על תקציב המשרד להגנת הסביבה בשנתיים הקרובות.

   

  השר אמר כי בעוד שסמכויות משרדי הסביבה בעולם כוללות גם את ההיבטים הסביבתיים של פעולות משרדי ממשלה אחרים כמו תחבורה, תשתיות ושיכון, הרי שבישראל זה בעייתי. גם אכיפת חוקי הסביבה בעייתית לדבריו, מאחר שלמשרד יש רק 60 פקחים לכל שטח המדינה.

   

  ארדן הוסיף, כי הבעיה של המשרד אינה רק מחסור בכוח אדם, אלא גם ענישה מקלה של בתי המשפט: "הטלת קנסות על זיהום של רשות מקומית או מפעל איננה מרתיעה. את הכסף מגלגלים בפועל על משלמי המיסים או הצרכנים. אני בעד להטיל אחריות אישית על הממונים, שישלמו מכיסם במקום לקחת מהכיס של הציבור", אמר.

   

  עוד הוא הוסיף, כי יעדי המשרד יתמקדו בשנתיים הקרובות בפיתוח מערך איסוף ומחזור פסולת. הדגש יושם לדבריו על מעבר של משקי הבית פרטיים לשימוש בשני פחי אשפה במקום אחד, כך שיתרגלו להפריד בין פסולת אורגנית רטובה שתנוצל להפקת אנרגיה, לפסולת יבשה למחזור החומרים השונים. לדבריו, המעבר מחייב גם את הערכות הרשויות המקומיות להעמיד מיכלים נפרדים לפינוי הפסולת הביתית.

   

  עוד יעדים שמנה השר, הם הגברת החינוך הסביבתי החל מגן הילדים, ועידוד הפיכת בתי ספר למוסדות חינוך ירוקים בסיוע תקציבי של המשרד. בנוסף הוא ציין כי תחל אכיפה של חוק אוויר נקי לצד היערכות לשינויי האקלים, ותוגבר האכיפה של חוקי הסביבה. "אנחנו הולכים על אפס סובלנות בתחום הזה", אמר השר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים