שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  האוצר: נערכים להעביר תקציבים מיוחדים לסיוע

  משרד האוצר פרסם הודעה מיוחדת בה מסר כי לפי שעה לא ניתן להעריך את הנזק שנגרם בשריפת הענק. צוות מיוחד במשרד מקיים קו פתוח עם משרד הפנים למתן הסיוע הכספי

  לאוצר אין לפי שעה הערכה לגבי עלות הנזקים שגורמת הדליקה בכרמל. עם זאת, משרד האוצר נערך להעביר תקציבים מיוחדים כסיוע לרשויות המקומיות הנדרשות לפנות תושבים או לקלוט מפונים מהיישובים שבאזור הדליקה. אתמול בבוקר (ו') הוקם באוצר צוות מיוחד של אנשי אגף התקציבים והחשב הכללי המקיים קו פתוח עם משרד הפנים למתן הסיוע הכספי הדחוף.

   

  לעדכונים האחרונים ב-ynet - צפו בעמוד המיוחד

   

  באשר לנזק שנגרם לרכוש הפרטי, אמר דובר האוצר כי לפי הידוע במשרד עד כה, רוב הנזק נגרם לרכוש פרטי המבוטח בחברות ביטוח פרטיות. מלון יערות הכרמל וקיבוץ בית אורן מבוטחים בחברות ישראליות המוגנות בביטוחי משנה בחו"ל. לפיכך החשיפה הכספית שלהן לאסון נמוכה ולא קיים כל חשש ליציבותה של חברה ביטוח זו או אחרת.

   


  ראש הממשלה נתניהו והשר אהרונוביץ', אמש

   

  הרכוש הציבורי הממשלתי מבוטח רובו ככולו בחברת הביטוח "ענבל" הממשלתית, כך שגם במקרה זה יש מקור למימון השיקום, ככל שיידרש. לגבי רכוש ציבורי שאינו מבוטח, ככל שיש כזה, אמר הדובר כי האוצר יפעל לסייע לבעליו ככל שניתן. אמש שוחח שר האוצר יובל שטייניץ עם ראש מועצת חוף הכרמל, כרמל סלע, ואמר לו כי הממשלה תסייע בשיקום היישוב וכי "לא ניתן שישוב בישראל יימחק בגלל אסון טבע".

   

  בהקשר זה מדגיש האוצר כי קרן מס רכוש אינה רלוונטית לפיצויים במקרה זה, שכן היא מפצה רק על נזקי מלחמה או פעולות איבה. ככל הידוע למשרד עד כה, הדליקה לא נגרמה בשל אחת מהפעולות האלו. עם זאת 40 השמאים של רשות המסים ערוכים לסייע לקורבנות הדליקה, ככל שיידרש.

   

  "תקציב הכבאות השנתי - 500 מיליון שקל"

  לגבי תקציב שירותי הכבאות מציין האוצר כי לפני 5 חודשים החליטה הממשלה להקציב 100 מיליון שקל לשירותי הכבאות וההצלה למימון רכישת ציוד וגיוס כוח אדם חסרים. על פי ההחלטה האוצר יעמיד 40 מיליון שקל, משרד הפנים יעמיד 30 מיליון שקל ו-30 מיליון שקל יעבירו הרשויות המקומיות מתקציביהן. 


  בית בבית אורן

   

  עוד נקבע בהחלטת הממשלה כי עד סוף 2012 יושלם הליך הקמת הרשות הארצית לכבאות. כחלק מהליך זה יושלמו כל האמצעים החסרים של מערך הכבאות, כפי שיסוכמו במהלך הקמת הרשות. בשל ריבוי השריפות השנה התבקש האוצר על ידי נציב הכבאות להעביר לפני חודשיים 3 מיליון שקל לקרן לכיבוי אש מהאוויר. וכן להקדים הקצבה נוספת של 3.5 מיליון לקרן. הכספים הועבר לקרן בראשית החודש שעבר.

   

  לדברי האוצר תקציב הכבאות השנתי עומד בשנים האחרונות על כ-500 מיליון שקל מהם כ-200 מיליון שקל ישירות מתקציב המדינה, כ-200 מיליון שקל מתקציבי הרשויות המקומיות וכ-100 מיליון שקל הכנסות עצמיות מאגרות שירותי כבאות.

   

  כ-80 אחוז מתקציב שירותי הכבאות – 400 מיליון שקל מממנים הוצאות שכר. כ-80 מיליון שקל משמשים להוצאות שוטפות כגון אחזקת מבנים, ותשלומי ארנונה. רק 10-20 מיליון מיועדים לרכישת ציוד חדש אליו יתווספו 100 מיליון שקל לפי החלטת הממשלה האחרונה.

  פורסם לראשונה 03/12/2010 14:46

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אוטובוס הצוערים שעלה באש
  צילום: דרור עינב
  מומלצים