שתף קטע נבחר

מפקד המחלקה נטמן: "אבן יסוד נעקרה מהבניין"

רפי אלקלעי, אב ל-4, מפקד מחלקה בקורס הצוערים של השב"ס, הובא למנוחות בהר הרצל. רב היישוב לפיד, בו התגורר, סיפר על האבידה הגדולה: "הוא אף פעם לא דחף, לא הבליט את עצמו, אבל היה השרשרת שמחברת בין אנשים רבים ושונים"

מאות אנשים הגיעו היום (א') להר הרצל בירושלים כדי ללוות בדרכו האחרונה את סג"ד רפי אלקלעי (44) ז"ל, שנספה לצד חניכיו בקורס הצוערים בכרמל. רבים ושונים, מכל מעגלי מכריו הרבים, ספדו לאלקלעי וסיפרו על אדם גדול בכל היבט. תכונה אחת משותפת הדגישו כל הסופדים: "הצניעות". אלקלעי הובא למנוחת עולמים בטקס צבאי, באווירה קשה, כואבת אך בשקט מופתי.

 

אסון הכרמל: דיווחים 24 שעות ב-ynet - צפו בעמוד המיוחד

 

"באנו באש ובמים ותוציאנו לרויה", ציטט מתהילים יהודה ישרים - רב הישוב לפיד, בו התגורר אלקלעי עם אשתו וארבעת ילדיו הצעירים. "בתקופה האחרונה אנו מתנסים בגזרות של אש ומים - השריפה והבצורת. כולנו תפילה שבזכות קורבנות הציבור שנאלצנו להקריב, יוציא אותנו הקב"ה לרוויה. כשם שעשה לאבותינו בימים ההם, כך יעשה לנו ניסים בימים האלה", הוסיף הרב והקהל כולו כאב.


שרידי האוטובוס השרוף (צילום: AFP)

 

הרב סיפר על אישיותו של אלקלעי: "רפי היה איש באמת מיוחד, מנהיג, והכול בצנעה, בשקט. הוא היה מוביל בלי הרבה מילים, בלי רעש. החותם שלו ניכר בכל חברה לה הוא היה שייך, ואת זה גילנו בלוויה. הוא היה איש משפחה מדהים, שגידל לצד אשתו גלית ארבעה ילדים למופת, הגדול בהם בן 15 לערך".

 

הרב המשיך וסיפר על האבידה הגדולה שבמותו של אלקלעי: "הוא היה איש שמצא חן ושכל טוב בעיני אלוקים ואדם, אדם שחי חיי תורה ועבודה. הקפיד על שילוב של חיי משפחה, חיי עבודה ותרומה לקהילה, יחד עם לימוד תורה ושמירת מצוות. לצד זאת היה גם חזן עם המון - המון נשמה".

 

"הוא היה מגיע רחוק"

משתתפי הלוויה הסבירו, כי משפחת אלקלעי היא משפחה אהובה ומיוחדת, ולה מעגלים רבים של חברים אולם רפי היה אחד המיוחדים שבחבורה. בישוב הקטן מתגוררים גם אחיו ואחותו של אלקלעי, האחות, עינת חסון, משרתת אף היא כקצינה בשב"ס.

 

בשירות מספרים כי אלקלעי, ששימש כמפקד מחלקה בבית הספר, שידרג את קורס הצוערים כאשר העניק לחניכים ערך מוסף ועומק, מוסר וגם יהדות בטעם טוב. "הוא היה עוד מגיע רחוק", ספד לו מפקד בית הספר והעניק לו את דרגת הסג"ד.

 

"הוא אף לא דחף, לא הבליט את עצמו, ולא חיפש קרדיט על דברים שתרם ועשה. אך למרות זאת היה השרשרת שמחברת בין אנשים רבים ושונים. האבידה היא גדולה מאוד, ממש מרגישים שאבן יסוד נעקרה מהבניין שלנו", סיכם הרב בכאב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצא חן בעיני אלוקים ואדם. אלקלעי
באדיבות שב"ס
מומלצים