שתף קטע נבחר

הרב אוריאל ראה את המוות בלבנון, וניספה בכרמל

אוריאל מלכה, שנספה בכרמל, שירת בלבנון כקצין צנחנים במילואים וראה את המוות מול עיניו יותר מפעם אחת. קורס קציני השב"ס בו השתתף נועד להכשירו לתפקיד רב כלא. חבריו סיפרו על אדם אופטימי, מלא דאגה לסביבתו

"אתר זה מנציח את זכרו של רבנו וחברנו, הרב אוריאל מלכה. קהילה גדולה מרכינה את ראשה לזכרו של אוריאל שהיה בן 32 במותו ומשתתפת באבל המשפחה כולל תלמידים וחברים בכל העולם: בוויניפג שבקנדה או בדנבר בקולורדו, בבאר שבע, ביבנה, ביהוד, בקרני שומרון או בכל מקום שבו פגשוהו אנשים". כך נכתב באתר אינטרנט שהוקם לזכרו של אוריאל מלכה ז"ל, שנספה באסון הכרמל. מלכה היה אב ל-4 בנות ובן, הגדולה שבהם בת 9 בלבד.

 

אסון הכרמל: דיווחים 24 שעות ב-ynet - צפו בעמוד המיוחד

 

מלכה, במקור תושב יבנה, הינו בוגר ישיבת קרני שומרון, ולאחר שהתחתן קבע את ביתו בישוב שבשומרון. מספר אוטובוסים עשו דרכם להלוויתו ביבנה שנערכה אתמול (שבת) בשעת ערב מאוחרת.

 

צפו במלכה תוקע בשופר בסעודת ראש השנה האחרון

 

תלמיד הישיבה, יאיר אבו, סיפר ל-ynet על אדם שדאגה לסובבים אותו ולעם ישראל הייתה בראש מעיניו. "הוא חזר לא מזמן משליחות בת שנתיים בקנדה, וגם משם דאג לאנשים פה. רק לפני שבועיים נפגשנו ושוחחנו על חולת סרטן מהישוב שהוא תמך בה ובמשפחתה, וארגן סעודות מצווה לרפואתה. היא נפטרה, וגם לאחר מותה הוא המשיך לדאוג לתמיכה במשפחה. ארבעה ילדים נותרו ללא אב, זה כואב".

 

מלכה שירת בסיירת צנחנים, וסיים במהלך שירותו קורס קציני רבנים צבאיים. קורס קציני השב"ס נועד להכשירו לתפקיד רב כלא, בשירות השב"ס אליו התגייס בתקופה האחרונה, לאחר שובו מקנדה. בשירותו כקצין צנחנים במילואים במלחמת לבנון השנייה, ראה את המוות מול עיניו יותר מפעם אחת.

 

"הוא היה בחור פשוט וחם, מלא שמחת חיים, ששידר אופטימיות לכולם.

הוא היה דמות שקידמה חבר'ה בישיבה ומחוצה לה, ורבים התחברו אליו. דברי התורה שלו היו מתובלים בסיפורים, בהומור ובאהבה", סיפר אבו, שגם משמש כמורה של בתו הגדולה של מלכה, הלומדת בכיתה ד' בבית הספר בישוב. רעייתו, אורטל היא מורה לאנגלית בבית הספר בישוב.

 

לאתר שהוקם לזכרו של מלכה הועלה גם סרטון קצר ובו הוא נראה תוקע בשופר בסעודת ראש השנה האחרון, וכן תמונות של מלכה ממלחמת לבנון השנייה, לצד חייליו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמחת חיים ואפטימיות. מלכה
צילום: עמרם כהן
מומלצים