שתף קטע נבחר

מענק של 2,500 שקל לכל מי שביתו ורכושו נשרפו

מלשכת ראש הממשלה נמסר, כי המענק יינתן רק למשפחות אשר יקבע לגביהן כי לא יוכלו לשוב לבתיהן בחודש הקרוב. נתניהו: "הטיפול נוגד את ה-DNA של המערכת הממשלתית"

לא מחכים - מסייעים. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש היום (ב') עם מנכ"לים של משרדי הממשלה, ודן עמם בקידום שיקום נפגעי מהשריפות בכרמל. נתניהו הנחה את מנכ"ל משרד האוצר להקציב מענק מיידי של 2,500 שקלים לכל אדם שביתו עלה באש כדי לסייע ברכישת בגדים וציוד בית ספר.

 

  • אסון הכרמל - עמוד הסיקור המיוחד ב-ynet

 

המענק המיידי נועד לסייע מצרכים בסיסיים דחופים כגון ביגוד, הנעלה וציוד

לימודים לילדים בבתי הספר. מלשכת ראש הממשלה הבהירו כי המענק יינתן רק למשפחות אשר יקבע לגביהן כי לא יוכלו לשוב לבתיהן בחודש הקרוב.

 

עוד הנחה ראש הממשלה את פורום המנכ"לים, לצאת מיד לשטח כדי "לפתור את הבעיות הדחופות תוך כדי תנועה ותוך קיצור הביורוקרטיה ומציאת פתרונות יעילים ומהירים על ידי חשיבה מחוץ לקופסא". נתניהו אמר, כי "אנחנו מגדירים את האירוע הזה כמגה-שריפה, כי הוא אירוע שחורג מהשגרה".

 

לדברי ראש הממשלה, "עומדות בפנינו שלוש משימות עיקריות: להחזיר את האנשים שפונו מאזורי השריפה הביתה ולטפל באלה שנפגעו, לבנות את הבתים שנהרסו ולשקם תשתיות, ולדאוג לשיקום הר הכרמל. שתיים המשימות הללו הן מיידיות".

 

הוא השווה את הטיפול לזה שהיה במפוני ההתנקות מעזה, ואמר: "ההתייחסות שלנו צריכה להיות שונה. אני יודע שטיפול כזה נוגד את ה-DNA של המערכת הממשלתית שיושבת כאן, ואני לא מתכוון ספציפית לאנשים שיושבים כאן בדיון, אלא למערכת שמטבעה מתבצרת נגד שינויים מסוג זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. "לפתור את הבעיות הדחופות"
צילום: AFP
בית שנשרף בכרמל
צילום: שחר לאודון
מומלצים