שתף קטע נבחר

ישי ממשיך להאשים: "אנשי האוצר חסרי אחריות"

שר הפנים ביקר בעיירה עוספיה, שנפגעה קשות מהשריפות באזור הכרמל והמשיך לפזר האשמות: "התקשורת עושה בי לינץ', נבחרי הציבור חסרי סמכות, פקידי האוצר - גורם מעכב". ראש מועצת עוספיה: "כל יום בוחרים אשם חדש בשריפות"

אומדים את הנזקים. שר הפנים אלי ישי ביקר הבוקר (יום ב') בעיירה עוספיה, אחת מהנקודות שנפגעו באופן משמעותי מהאש שהשתוללה בימים האחרונים באזור הכרמל, וכן בדליית אל-כרמל. במהלך הביקור בעוספיה התייחס לחששות שהעלו התושבים, לפיהן זמן רב יעבור עד שאלה יזכו לסיוע, בדרך לשיקום היישוב.

 

 

"אנהל באופן אישי את המאבק מול משרד האוצר לקיצור הביורוקרטיה בדרך לשיקום היישוב מהשריפה", אמר השר ישי, שהוסיף וציין כי "צריך לדלג על ההליך הביורוקרטי הנוראי". אתמול ביקר בעוספיה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והשמיע דברים דומים לאלה של שר הפנים בדבר באומרו "הנחיתי לקבל תוכנית פעולה תוך 24 שעות, ולקדם פתרון מיידי לאנשים. אנשים צריכים לחיות".


ישי והכבאים בעוספיה. "עושים לינץ' נגדי" (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

השר ישי נשאל במהלך הביקור בעוספיה אם בכוונתו להתפטר מתפקידו בעקבות הקולות שעולים בעם. "לא התושבים קוראים לי להתפטר, אלא התקשורת עושה בלי לינץ'", הוא השיב. באשר לדיווחים לפיהם עיכב הצעות לתרומות מארגונים נוצרים עבור כיבוי השריפות, ענה: "זוהי עוד דוגמה לשקר וללינץ' שעושים נגדי, כבר שנים שאני פועל בעניין תקציב הכבאיות, והציבור יודע זאת".

 

שר הפנים, שהטיל אך לפני יומיים את האשמה על קודמיו בתפקיד - אברהם פורז, חיים רמון ואופיר פינס, בחר להפנות הפעם אצבע מאשימה אל עבר פקידי האוצר: "לצערנו אנחנו במדינה שבעלי הסמכות בה, אנשי האוצר, משוחררים מאחריות ואילו נבחרי ציבור בעלי אחריות הם חסרי סמכות. פקידי האוצר הם הגורם המעכב". 


שלט על אחת הגדרות בעוספיה. היישוב ניזוק קשות (צילום: דרור עינב)

 

במהלך ביקורו נמסר לשר ישי גם על מותה של מפקדת משטרת חיפה. "תנ"צ אהובה תומר פעלה במסירות נפש וחירפה נפשה למען הצלת חיים".

 

"אי אפשר למצוא כל פעם שעיר לעזאזל מעוספיה"

ראש מועצת עוספיה, וואג'י כיוף, התייחס במהלך הביקור להאשמות לפיהן תושבי עוספיה החלו בהצתות: "לא יכול להיות שכל יום בוחרים אשם חדש בשריפות. פעם אומרים שזו המזבלה שהחלה את השריפה למרות שהאש בכלל לא הגיעה למזבלה. אחר כך אומרים שאלו מציתים שונים בארבעה מוקדים, אחר כך אומרים שמצאו שני ילדים מעוספיה שאשמים.

אי אפשר למצוא כל פעם שעיר לעזאזל. צריך להגיד את הדברים - הכל רק השערות, אנשים לא יכולים להמשיך לנסות להדליק את המצב".

 

עם זאת, אמר ראש מועצת עוספיה כי "בבתי הספר המקומיים יתווספו למערכת השבועית שעתיים של לימודי סביבה, ביוזמה משותפת של משרד החינוך והמועצה", על מנת להגביר את המודעות הסביבתית במקום. "עברנו ארבעה ימים לא קלים, פינינו 1,500 תושבים משכונה לשכונה. יש עצב רב על ההרוגים, העצים וחילופי הצבעים מירוק לשחור. לנזקים יש שני ראשים. גם מבחינת תשתיות וגם מבחינת נזקים נפשיים ותרבותיים. זו איננה רק פונקציה של נזק. יקח זמן עד שנאמוד את הנזקים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. הביורוקרטיה תקוצר
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים