שתף קטע נבחר

ישי מתרץ את ההיעלמות: "הדלקתי נרות בכותל"

לוח הזמנים של שרים מתוכנן בקפידה ונקבע מראש, אבל למרות זאת בחר שר הפנים לא להגיע לכנס שעסק בהתמודדות עם אסונות לאומיים - פחות מ-24 שעות לפני פרסום דו"ח המבקר. ההסבר: הוא התחייב להדליק נרות חנוכה עם ילדים בכותל

בוועידת השלטון המקומי חיכו לו, אבל שר הפנים לא הגיע. אלי ישי, אחד מאלו שנחשבים כאחראים העיקריים למחדל הכרמל, בחר לא להגיע לכנס שעסק בהתמודדות עם אסונות לאומיים, פחות מיממה לפני פרסום דו"ח המבקר על שירותי הכבאות - וניפק תירוץ מקורי.

 

מלשכתו נמסר כי ישי ביטל את השתתפותו בדיון בוועידה במרכז הבינתחומי בהרצליה משום שהשתתף בפגישה אצל ראש הממשלה, ולאחר מכן בדיון במשרד הפנים. על פי ההודעה, לאור העובדה שהשר התחייב להדליק נרות עם ילדים בכותל, הוא החליט לבטל את השתתפותו באירוע.

 

הפגישות והביקורים של שרים מתוכננים בקפידה ונקבעים זמן רב מראש, אך למרות זאת בחר ישי להיעדר מהכנס. שר הפנים היה אמור לנאום לפני שר האוצר, יובל שטייניץ, אבל בגלל היעדרותו המפתיעה עלה שטייניץ לפניו. גם מנחה האירוע, אלכס אנסקי, הופתע מחסרונו של ישי. הוא אמר כי ישי החליט לא לבוא לוועידה מסיבות השמורות עימו והוסיף: "אם יש למישהו מידע אחר, דברו איתי".

 

"שר הפנים השתפן ברגע האחרון. הנשיא, שר האוצר וראש הממשלה משתתפים, ורק שר הפנים לא הגיע לכנס שנמצא בתחום אחריותו", אמר גורם בכיר. "הוא מת מפחד מדו"ח המבקר". הדו"ח, שיתפרסם מחר, יצביע על הכשלים ועל האשמים במחדל שירותי הכבאות.

 

בלשכתו של ישי אישרו כי השר חזר על עקבותיו לאחר שכבר היה בדרך לכינוס. "מטבע הדברים, בימים שאחרי האסון הוא נמצא כל הזמן בדיונים וישיבות", ניסה לתרץ אחד מעוזריו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איפה אלי? ישי בעוספיה, אתמול
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים