שתף קטע נבחר

סיבוך בברית: הווריד נחתך - התינוק דימם שעות

תינוק מאשדוד הובהל לבי"ח קפלן לאחר שדימם שעות אחרי הברית, ככל הנראה מווריד שנחתך בשוגג. אמו ניסתה לעצור את הדימום ומשלא הצליחה, הבהילה אותו לחדר מיון. הרופא המטפל: "כל איבוד דם בתינוק בן שבוע בלבד הוא משמעותי ויכול לגרום לנזק". מצבו של התינוק טוב

תקלה במהלך ברית המילה: תינוק מאשדוד הובהל לבית החולים קפלן, לאחר שהמשיך לדמם בשעות שלאחר ברית המילה. בבית החולים תפרו את מקום הברית. מצבו של התינוק מוגדר טוב והוא שוחרר לביתו. להערכת האורולוג שטיפל בתינוק, במהלך הברית נחתך ככל הנראה וריד שסיפק דם לאיבר המין.

 

האם לא הצליחה לעצור את הדימום

"במהלך הברית לא נראה משהו יוצא דופן או לא תקין. זהו הבן הראשון שלי לאחר שתי בנות", סיפרה אמו של התינוק, "רק לאחר הורדת התחבושות הבחנתי

בדימום בלתי פוסק. שמתי שמן ועטפתי בצמר גפן וחיכיתי עשר דקות, והצמר גפן היה ספוג בדם. התקשרתי למוהל והוא אמר לי לנסות ולעצור את הדימום עד שיגיע".

 

האם מספרת כי ניסתה לעצור את הדימום ולא הצליחה: "החלטתי בכל זאת לחדר המיון", היא מתארת. "האורולוגים בדקו את הילד ותפרו לו את המקום במטרה לעצור את הדימום. התינוק נרגע ואז גם אני נרגעתי. היום, בדיעבד, אני מבינה ששיקול הדעת שלי להגיע ישירות לחדר המיון ולא להמתין עוד למוהל היה נכון".  

 

ד"ר אלכסיי קובלונוק, אורולוג, סיפר כי התינוק הגיע לחדר המיון עם דימום משמעותי מאזור העורלה: "במהלך הבדיקה נתגלתה תחבושת ספוגה בדם. לשמחתנו, מצבו הכללי של התינוק היה יציב. קיבלנו החלטה לבצע תפירה באופן מיידי. חשוב להבין כי כמות הדם הכללית של תינוק בן שבעה ימים היא כרבע ליטר בלבד. כל איבוד דם, אפילו אם מדובר בטיפות בודדות, הוא משמעותי ביותר ועלול לגרום לנזק בלתי הפיך ואפילו למוות. לכן הוחלט לא לבזבז זמן ולבצע תפירה במקום".

 

ד"ר קובלונוק מספר כי התפירה צלחה והדימום נפסק: "התינוק במצב תקין

לחלוטין ולאחר שנשאר להמשך השגחה הוא שוחרר לביתו במצב כללי טוב. התינוק ישוב בימים הקרובים לביקורת במחלקה האורולוגית". בית החולים העביר דיווח על המקרה למשרד הבריאות.

 

ד"ר קובלנוב פונה בבקשה להורים שזה עתה עברו תהליך של ברית מילה לגלות ערנות: "חייבים לפתוח את החיתול ולבדוק שאזור החיתוך לא מדמם. בכל מקרה של דימום חובה להגיע לחדר המיון ולא להתמהמה או לנסות לפתור את העניין בטלפון. המצב הכללי עלול להתדרדר במהירות ולהחמיר את מצבו של התינוק. רופא מוסמך חייב לבדוק את כמות הדם בגוף ותפקודי הקרישה".


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כל איבוד דם הוא משמעותי. התינוק עם אחות בי"ח
צילום: באדיבות ביה"ח קפלן
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים