שתף קטע נבחר

פיצוץ עז מול חופי צידון: "חיל האוויר טס באזור"

כלי תקשורת בלבנון דיווחו כי מוקש ימי התפוצץ בשעה 6:28 בערב, סמוך לעיר צידון, וגרם להדף עצום. על פי אותם דיווחים, נלוו לפיצוץ טיסות של חיל האוויר והשלכת פצצות תאורה. "חיל האוויר קיים טיסות חסרות תקדים בדרום לבנון". דובר צה"ל: אין פעילות חריגה באזור צידון

פיצוץ עז נשמע מול חופי צידון שבדרום לבנון וגרם להדף עצום. כך טוענים כלי תקשורת בלבנון, שמסרו גם כי לפיצוץ נלוו טיסות של חיל האוויר הישראלי, והשלכת פצצות תאורה באזור. "הטיסות הם בהיקף חסר תקדים", נכתב בדיווחים אחרים. מדובר צה"ל נמסר כי למרות אותם הדיווחים מלבנון, אין כל פעילות חריגה של צה"ל באזור.

 

הפיצוץ העז התרחש בשעה 6:28 בערב, וכלי תקשורת בלבנון טענו כי מדובר בפיצוץ של מוקש ימי. הזעזוע הרב שנגרם מהפיצוץ הביא לשמועות כי ייתכן שמדובר ברעידת אדמה. 

 

סוכנות הידיעות הכוויתית דיווחה כי מטוסי חיל האוויר הישראלי קיימו טיסות "חסרות תקדים" בגובה נמוך באזור צידון ונהר הזהראני בדרום לבנון. בנוסף, דווח גם כי מסוקים של חיל האוויר טסו מעל ללב ים מול החוף הלבנוני.

 

מוקדם יותר היום מסר צבא לבנון כי פירק מתקני ריגול ישראליים, לטענתו, שהוטמנו בהרים. על פי הודעת צבא לבנון, שני אמצעי הריגול והצילום הוטמנו ברכסי ההרים ג'בל סנין וג'בל ברוך, שצופים על הבירה ביירות. המהלך התבצע על בסיס מידע שהתקבל מחיזבאללה - הארגון שצפוי להיות מואשם בפרשת רצח חרירי.

 

שעה קלה אחרי חשיפת המטענים, נאם מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, והודה לצבא לבנון - יריבו העיקרי בימים כתיקונם - על איתורם. "ישראל לא מסתפקת במרגלים ובטיסות צילום", אמר נסראללה. "בתקופה האחרונה גילינו מצלמות ואמצעים שמעבירים תמונות יום וליל ממרחק, איתורם היום הוא הישג. אני מודה לאחים בצבא לבנון שפועלים מהבוקר בתנאי השלג הקשים כדי לפרק את האמצעים האלה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכשירי הריגול שחשפו היום הלבנונים
צילום: AP
"מסוקים של חיל האוויר טסים ממעל"
צילום: דב ליטבינוף
מומלצים