שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  כמה חתולים מותר לגדל בדירה? רק שלושה
  תושבת פתח תקווה טיפחה 30 חתולים בשתי דירות נפרדות בבעלותה. בעירייה דרשו לפנות את מרביתם עקב תלונות של שכנים על ריח, לכלוך ורעש, אך היא טענה כי החיות גדלות בתנאים נאותים. ביהמ"ש קנס אותה ב-3,000 שקל וחייב אותה להיפרד מ-24 חתולים. בארגוני בע"ח חוששים מגל תביעות ארצי
  חווה באומץ, שמגדלת 30 חתולים המוחזקים בשתי דירות בבעלותה בבניין מגורים בפתח-תקווה, תיאלץ להיפרד מ-24 מהם ולהשאיר רק כשישה. כך פסק הבוקר (ה') בית המשפט לעניינים מקומיים בעיר.
   
  ההרשעה הגיעה לאחר שעיריית פתח תקווה והמחלקה הווטרינרית תבעו את באומץ, תושבת העיר, בטענה כי החזקת החתולים בדירות, גרמה למפגעים בלתי סבירים של רעש, לכלוך וריח בבניין והפריעה לשכנים.
   
  צילום: חווה באומץ

   

   
  באומץ, בעלת מספר דירות בבניין מגורים, מטפחת מזה מספר שנים קבוצת חתולים גדולה בשתי דירות שבבעלותה. הנושא הובא לפתחה של המחלקה הווטרינרית בעיר ובעירייה טענו, כי בביקורות שנערכו בדירות נמצאו מפגעי ריח, שתן וצואה קשים ודרשו כי תגדל בכל דירה כשני חתולים בלבד.
   
  מנגד בעלת החתולים סירבה לצמצם את מספר החיות בכל דירה, לטענתה, הדירות מנוקות מדי יום הן על ידה והן על ידי עובדת ניקיון שמועסקת במיוחד למטרה זו. עוד היא טענה, כי התלונות על מטרדי הריח והרעש שהגיעו לעירייה נבעו מסכסוך שכנים ואין בהן אמת.
   

  החשש: לא ימצאו להם בתים מאמצים

  בחודשים האחרונים התנהלו דיונים בנושא בבית המשפט לעניינים מקומיים ונעשה ניסיון להגיע לפשרה בין הצדדים, אך ללא הועיל. התביעה ביקשה להטיל על באומץ קנס כספי גבוה וכן צו לסילוק 26 חתולים מתוך ה-30 ולהשאיר ארבעה (שניים בכל דירה).
   
  מנגד, עורכי דינה של הנאשמת, הדגישו כי מדובר באשת חינוך לשעבר וביקשו כי יאפשרו לה לתקן את הליקויים שנמצאו בדירות באמצעות אנשי מקצוע מטעמה, ובכך "לתקן את המטרד ליתר הדיירים בבית המשותף". בנוסף הם ביקשו להגיע לפשרה בה יפונו 15 חתולים ויותרו 15 נוספים ברשותה למשך 90 יום.
   
  אולם בסופו של דבר גזר בית המשפט על באומץ לשלם קנס של 3,000 שקל והורה לה לסלק 24 חתולים תוך 60 יום. כעת חוששים באומץ וארגוני בעלי חיים לגורל החתולים, שמרביתם בוגרים, מסורסים ומעוקרים, שלא יימצאו להם בתים מאמצים.
   
  בנוסף לכך הם חוששים, כי החלטת בית המשפט עלולה להגביל גם את מספר החתולים המותרים להחזיק בדירה גם בערים ויישובים נוספים בישראל. בכוונת מגדלת החתולים לערער על החלטת בית המשפט.
   
  במשרד החקלאות מבהירים כי לא קיים חוק ארצי המגביל את כמות בעלי חיים המותרים להחזקה בדירה, אך מציינים כי לכל ווטרינר רשותי ואזורי הסמכות להגביל את מספר החיות המוחזקות בדירה, במידה שיש תלונות על מפגעי רעש, ריח וניקיון.
   
  • עוד חדשות על חתולים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חתול בדירה של באומץ
  צילום: חווה באומץ
  חווה באומץ. תיאלץ להיפרד מ-24 חתולים
  צילום: חווה באומץ
  מומלצים