שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צאר הסמים הבריטי: ליגליזציה לכל הסמים הקשים

  דרך יצירתית להילחם בסמים - בוב אינסוורת', לשעבר הצאר הממונה על המלחמה בסמים בבריטניה, קורא להתיר את השימוש בסמים קשים כאמצעי להילחם בסחר ובפשיעה: "עדיף לקבל סמים במרשם מאשר לשדוד". מנהיג הלייבור: "מסר מוטעה לצעירים"

  האם על המדינה לפקח על מתן סמים קשים, במקום להוציאם מחוץ לחוק? בוב אינסוורת', לשעבר הצאר הממונה על המלחמה בסמים בבריטניה, קורא להתיר את השימוש בסמים במדינה. הסיבה: הקשר ההדוק בין סמים קשים לפשיעה. קריאתו זוכה עד כה להתנגדות ולביקורת נוקבת.

    

  לדברי אינסוורת', עדיף לנרקומנים לקבל את הסמים באמצעות מרשם רפואי, מאשר להיות מעורבים בסחר בסמים ובפשיעה הקשורה להשגת הסם.  

   

  "עדיף לקבל מרשם מאשר לשדוד"

  אינסוורת' קרא לבית הנבחרים הבריטי לבצע חשיבה מחודשת בהתמודדות של בריטניה עם המכורים לסמים. לדבריו, נציגי מפלגות מסכימים עמו כי קיימת מדיניות הקשחה בכל הנוגע לשימוש בסמים במדינה.  

   

  "יש לנקוט בצעדים יעילים כדי להעלים את שוק סוחרי הסמים", אמר אינסוורת' בראיונות שהעניק בשבוע שעבר לעיתוני בריטניה, "הדרך היחידה לעשות זאת היא על ידי אספקת סמים באמצעות מרשם רפואי. עדיף ללכת לרופא או לרוקח ולקבל מרשם, מאשר לעבוד בזנות או לשדוד חברים כדי להשיג סם".

   

  הצעתו של אינסוורת' זוכה עד כה להתנגדות נחרצת, והמעטים שהסכימו להגיב על הצעתו שללו אותה על הסף. איש הלייבור פיטר ליילי אמר כי הוא בעד להתיר שימוש במריחואנה, אך על המדינה להמשיך ולהגביל את השימוש בסמים האחרים. "התרת השימוש בסמים קשים עלולה להוביל אותנו לכישלון במלחמה בסמים", אמר.  

   

  מנהיג הלייבור בבריטניה, אד מיליבנד, אמר בשבוע שעבר בראיון לגרדיאן הבריטי שלגליזציה של סמים קשים תשלח מסר מוטעה לצעירים, וכי הוא מתנגד להצעה. "התרת השימוש בסמים איננה חלק מהשקפותיו של אד מיליבנד" אמר דוברו.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מרשם מקום שד. בתמונה: הרואין במזרק
  צילום: רויטרס
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים