שתף קטע נבחר

שיעור האבטלה באוקטובר עלה ל-6.6%

הלמ"ס: מספר הבלתי מועסקים עומד על כ-210 אלף איש ואשה. החל ממאי 2009 ירד שיעור האבטלה בהדרגה מ-7.7% ל-6.4%, אך מהרבעון ה-3 של השנה נראה שהמגמה התהפכה

חוזרים למגמת עלייה באבטלה? שיעור הבלתי מועסקים עלה בחודש אוקטובר ל-6.6%. זאת, לאחר דשדוש סביב שיעור תעסוקה של 6.5% ביולי-ספטמבר. כך נמסר היום (ה') מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מספר הבלתי מועסקים עומד כעת על כ-210 אלף איש ואשה.

 

 

החל ממאי 2009 ירד שיעור האבטלה בהדרגה מ-7.7% ל-6.4% ביוני 2010. למעשה, שוק העבודה הישראלי ניער מעליו את השלכות המשבר העולמי בעוד שמרבית מדינות המערב עדיין נאבקות עם שיעורי אבטלה גבוהים.

 

עם זאת, בחודש יולי תמה מגמת הירידה באבטלה ושיעורה עלה ל-6.5% ונותר יציב במהלך כל הרבעון.  נתוני הלמ"ס האחרונים מצביעים, כאמור, על עלייה נוספת באבטלה אף באוקטובר.

 

מתרחקים מהשפל של 2008

לפני ש"משבר הסאב פריים" העולמי הכה בשוק העבודה בישראל עמד שיעור האבטלה על שפל של 5.9% בלבד, כך באמצע 2008. כעת אנו רחוקים 0.7% מאותו שפל. לעת עתה, נראה שחזרה לרמות אלו תיתרחש כשתתפזר עננת אי הוודאות הכלכלית האופפת עדיין את ארה"ב ואירופה.

 

"בלתי מועסקים" הם אנשים שלא עבדו אפילו שעה אחת בשבוע שבו נערך סקר כוח האדם התלת-חודשי, ואשר חיפשו עבודה באופן פעיל ובאמצעים שונים בארבעת השבועות שקדמו לו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוזרים ללשכות התעסוקה?
צילום: ירון ברנר
מומלצים