שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  באיחור של שנתיים: ביטוח מקצועי למאבטחים

  ולדימיר סברדלוב הציל את החקיקה שמחייבת חברות שמירה ואבטחה לבטח עובדים מפני תאונות עבודה. אחרי שנתיים, הזכיר המאבטח מנתניה ליו"ר ועדת הפנים שחסרה חתימתו של השר על החוק

  באיחור של שנתיים זכו רבבות המאבטחים המועסקים בחברות השמירה והאבטחה לביטוח מקצועי. חוק בעניינם התקבל בכנסת ב-2008 ולצדו נוסחו גם התקנות ליישומו. עם זאת הן נשכחו באחת ממגירות משרד המשפטים. רק באחרונה חתם עליהן שר המשפטים, יעקב נאמן, לאחר פנייתו של יו"ר ועדת הפנים, ח"כ דוד אזולאי (ש"ס).

   

   

  חוק "חוקרים פרטיים ושירותי שמירה" תוקן ביוזמת יו"ר ועדת הפנים בכנסת הקודמת, הח"כ לשעבר אופיר פינס (עבודה). התיקון נועד להבטיח לשומרים והמאבטחים פיצויים אם ייפגעו בשגגה עקב מעשה או מחדל של בעל החברה או של מאבטח אחר העובד בחברה. פינס גם דאג לנסח את התקנות ליישום החוק וחסרה להן רק חתימת השר.

   

  התקנות מסדירות את הביטוח כך שכל אדם המבקש להקים חברת שמירה ואבטחה יפקיד כתנאי לקבלת הרשיון ערבות בנקאית או ערבות אחרת, או יציג פוליסת ביטוח לטובת הפיצויים שיגיעו לעובדים במקרים של תאונות עבודה מהסוג הנ"ל. חובת הביטוח תחול גם על בעלי חברות קיימות כתנאי לחידוש הרשיון התקופתי שלהם.

   

  יו"ר ועדת הפנים הנוכחי לא היה מודע למחדל עד שקיבל באחרונה תזכורת מהמאבטח ולדימיר סברדלוב מנתניה שהיה בשעתו אחד מיוזמי החוק והתקנות. אזולאי הסב את תשומת לבו של השר נאמן לקיומן של התקנות הלא חתומות. הן נמצאו לפני כחודש, נחתמו כחוק ונמסרו לפרסום ברשומות.

   

  התקנות אמורות להיכנס לתוקף 4 חודשים לאחר פרסומן, כלומר ב-22.3.2011. עם זאת הבשורה על כך נמסרה לאזולאי רק בסוף השבוע שעבר.דבר החוק נמסר גם לסברדלוב, שהגיב על כך בשמחה, למרות האיחור, והביע תקווה כי ניתן יהיה ליישם אותן בעוד שלושה חודשים כנדרש בחוק. "יחד עם יו"ר ועדת הפנים נעקוב אחר יישומן המלא", אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים