שתף קטע נבחר

ראש העיר נצרת עילית במעצר: "שחיתות חמורה"

במשטרה אמרו כי מדובר בפרשת שוחד גדולה, בה הסכומים הגיעו למאות אלפי שקלים. מנגד, אמר שמעון גפסו כי החשדות הן "שטויות במיץ" ושמדובר במתלונן סדרתי

ראש העיר נצרת-עילית, שמעון גפסו, שנעצר בחשד לקבלת שוחד, יישאר במעצר עד יום חמישי. כך קבע אחר-הצהריים (יום ב') בית משפט השלום בראשון-לציון. בנוסף הוארך מעצרם של ראש לשכתו משי סנואני ועוזרו יעקב גולדברג. בנוסף חשוד גפסו בעבירות של תיווך שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושוחד בחירות.

 

במשטרה חושדים כי היקף סכומי קבלת השוחד הגיע למאות אלפי שקלים, על אף שבחיפוש שערכו השוטרים בכספות בעירייה ובביתו של גפסו, לא נמצא כסף מזומן. נציג המשטרה בדיון, רב-פקד אלישע קוגן, הגדיר את הפרשה כ"פרשת שחיתות חמורה".


שמעון גבסו. סומך על המשטרה (צילום: בן קלמר)

 

לדבריו, החקירה הסמויה התנהלה באופן סמוי במשך כמה חודשים, עד שנהפכה לגלויה עם מעצר שלושת החשודים. נציג המשטרה אמר כי גפסו משתף פעולה עם חוקריו והשיב לשאלותיהם. השופט רפי ארניה קבע בהחלטתו כי "קיים חשד סביר שהחשודים מעורבים בעבירות המיוחסות להם. מדובר בחקירה מסועפת שנדרשים בה פעולות חקירה רבות".

 

גפסו ובכירי לשכתו הכחישו מכל וכל את החשדות המיוחסים להם. "אלו שטויות במיץ עגבניות", אמר גפסו לפני הדיון, "אני מרגיש מצוין, ואני ממש לא מופתע מהמעצר. זו לא הפעם הראשונה שאותו אדם שהתלונן מנסה להפליל אנשי ציבור. המשטרה יודעת מה צריך לעשות ואני סומך עליה".

 

ראש לשכתו, משי סינואני, הוסיפה: "לא היה ולא נברא. לא הופתעתי מהמעצר, ואנחנו נעבור את זה. זה רק יחזק אותנו. אני בטוחה שנחזור לעירייה. אנחנו לא עבריינים, אלא אנשים ישרים. הצדק ייצא לאור".

 

החשודים טוענים, כי מפעיל השוק העירוני, המתלונן העיקרי נגדם, ניסה להפליל אותם לאחר שגפסו סירב לדרישותיו לשנות את תמהיל השוק העירוני, באופן שיכניס כסף לכיסו. "יש כאן קשירת קשר להעליל על כל החשודים על-ידי אדם בעל

 אינטרסים ברורים", אמר עורך דינו של גפסו, אברהם שי, במהלך הדיון. "היה מקום לנהל נגד אותה חבורה מתלוננת חקירה תקדימית לפני שעוצרים אנשים שהתשתית הראייתית נגדם היא בסימן שאלה גדול. גפסו נסחט על ידי אותו מתלונן, ולא נכנע לתכתיביו".

 

עורכת הדין פנינת ינאי, המייצגת את סינואני וגולדברג, הפנתה גם היא טענות לגבי אמינות האיש שהגיש את התלונה. "אותו מתלונן, בעל עבר פלילי עשיר גם בתחום ההונאה, ניסה לעשות את אותו הדבר גם בעבר לראש העיר הקודם, הדבר נגמר בעורבא ופרח. בתלונה שהוגשה נגד המתלונן הוצגו תמלילי מסרונים שהוא שלח לראש העיר ואנשיו, לפיהם הוא מאיים עליהם באופן ברור. מדובר במתלונן סדרתי, שברגע שהוא לא מקבל את מבוקשו את עושה שימוש מצער ברשויות החוק. נהגו של המתלונן הקליט את את השיחות מהן עולה הניסיון הברור להפליל את ראש העיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמעון גבסו. מכחיש
צילום: חגי אהרון
מומלצים