שתף קטע נבחר

ראש העיר נצרת עילית נעצר, חשוד בקבלת שוחד

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה עצרו את ראש העיר שמעון גפסו, החשוד כי קיבל מאיש עסקים מאות אלפי שקלים כשוחד. מוקדם יותר היום פשטה המשטרה על משרדי עיריית חדרה, במסגרת חקירת שחיתות בפרויקט בנייה גדול בעיר

חשד לשחיתות ברשויות המקומיות: ראש עיריית נצרת עילית, שמעון גפסו, נעצר היום (ב') על ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בחשד לקבלת שוחד. יחד עם גפסו נעצרו גם ראש לשכתו ועוזרו. כמה שעות לפני כן פשטה המשטרה על משרדי עיריית חדרה, בעקבות חשד לשחיתות בפרויקט בנייה גדול בעיר.

 

החקירה התנהלה באופן סמוי והבוקר הגיעו חוקרי המשטרה ללשכתו של גפסו ועיכבו אותו לחקירה, ראש לשכתו ועוזרו. הם הועברו לחקירה במשרדי יאח"ה בלוד ושם נעצרו. כמו כן, החוקרים לקחו מהלשכה מחשב, דיסק און קי והארד דיסק נייד. על פי החשד, גפסו קיבל מאות אלפי שקלים כשוחד מאיש עסקים, בין היתר בתקופה שקדמה לבחירות המקומיות ואחריה. בתום החקירה פנתה המשטרה לבית המשפט בבקשה להאריך את מעצרו של ראש עיריית נצרת.  

 

מעיריית נצרת עילית נמסר: "ראש העיר מאמין בחפותו והאמת תצא לאור במהרה". בשבוע שעבר טענה העירייה כי איש עסקים, המפעיל את השוק העירוני, מתכוון להפליל את גפסו בשל ויכוח ביניהם.

 

בשיחה עם ynet סנגורו של גפסו, עו"ד אבי שי, מתח ביקורת על המשטרה. "זה אחד מהמקרים שאתה שואל את עצמך למה הוא בכלל הוא צריך להיות שם. כל נחקר טוען שהוא חף מפשע, אבל במקרה הזה יש גם חומרים שמעידים על כך, ונראה לי שהמשטרה הייתה צריכה לבחון אותם יותר בעיון".

 

הסנגור, שכיהן בעבר בתפקיד ראש אגף חקירות במחוז הצפוני של המשטרה, סיפר שהעביר בשבוע שעבר חומר בעניין הסכסוך בין גפסו למפעיל השוק. "יש בידי המשטרה חומרים פיזיים, כולל הקלטות, והמשטרה הייתה צריכה לחקור את המידע ולא לעצור שלא לצורך".

 

אלכס גדלקין, חבר האופוזיציה בעיריית נצרת עילית, סיפר ל-ynet כי הוא וכמה מחברי המועצה העבירו חומרים רבים נגד גפסו לרשויות החוק. "יש הרבה דברים שהגשנו כחברי מועצת העיר גם למשטרה גם למשרד הפנים וגם למבקר המדינה ואנו סומכים על משטרת ישראל שסוף סוף תגיע למסקנות הנכונות. יחד עם זאת אנו מאחלים שכולם יצאו זכאים".

 

מי אישר הרחבה לפרויקט בנייה בחדרה?

כאמור, מוקדם יותר היום פשטו חוקרי היחידה הכלכלית על משרדי עיריית חדרה והחרימו ארגזים עם מסמכים רבים. במסגרת חקירת החשד לשחיתות בפרויקט בנייה גדול בעיר, בודקים במשטרה כיצד באגף ההנדסה בעירייה אישרו ליוזמי פרויקט הבנייה לבנות הרחבה ואם היא בוצעה באופן לא חוקי.


החוקרים בבניין העירייה (צילום: ג'ורג' גינסברג) 

 

בנוסף, אנשי היחידה הכלכלית גם פשטו על משרדיהם של שני חברי מועצה

לשעבר, שנאלצו לעזוב את תפקידיהם לפני כמה חודשים, בגלל שהמועצה פוזרה. גורמים בעיריית חדרה טענו כי מדובר בחקירה מוכרת וידועה להם בגלל תלונה בנושא הרחבת הפרויקט הקיים.

 

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "בעירייה מאמינים במשטרת ישראל ובזכותה לבצע את תפקידה. עיריית חדרה מתנהלת בשקיפות ובפתיחות מלאה ואין שום מניעה שהמשטרה תבדוק כל נושא או מסמך שתרצה ואף תזכה לשיתוף פעולה מלא וגלוי מכלל העובדים".

 

בהכנת הכתבה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גפסו. נעצר
צילום: חגי אהרון
החוקרים. "זכותה של המשטרה לבצע את תפקידה"
צילום: ג'ורג גינסברג
מומלצים