שתף קטע נבחר

עלייה בתקציב האבטחה במזרח ירושלים

לפי נתוני שלום עכשיו, ב-2011 יזנק מימון האבטחה מטעם הממשלה ליהודים בשכונת המזרחיות ב-40 אחוזים. משרד השיכון: זה לא נכון, יש עלייה קלה והשינוי טכני בלבד

בעוד שהסערה סביב איטום בית יהונתן מסרבת לגווע והמתח ממשיך להיות מורגש היטב ברחובות שכונת סילוואן, מסרה הלילה (יום ג') תנועת "שלום עכשיו" נתונים המצביעים על כך שבמשרד האוצר העבירו תוספת של 40 אחוזים לתקציב מימון המאבטחים האחראים על שלומם של המתיישבים היהודים במזרח-ירושלים.

 

לפי ממצאי הבדיקה שערכו בארגון, יעלה תקציב שירותי האבטחה במזרח הבירה מ-54.5 מיליון שקלים השנה, ל-76 מיליון שקלים ב-2011. בסיכומו של דבר, מוציאה המדינה 3,160 שקלים בממוצע מדי חודש על כל תושב יהודי המתגורר בשכונות שמעבר לקו הירוק בירושלים.

 

"המקום היחיד בישראל בו זוכים אזרחי המדינה לאבטחה פרטית במימון ציבורי הוא בהתנחלויות במזרח ירושלים", הלין מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר. "הציבור נאלץ לשלם סכומים הולכים וגדלים על מנת לאבטח את עשרות הפרובוקטורים מהימין, המבקשים להתנחל בלב שכונות ערביות".

 

במשרד השיכון הכחישו את הטענות והדגישו כי לא חלה כל עלייה משמעותית בתקציב המופנה למימון פעילות המאבטחים במזרח העיר. עוד ציינו שם, כי תוספת תקציב בגובה כמה מיליוני שקלים הועברה לטובת אבטחת מטיילים בהר הזיתים.

 

במשרד גרסו עוד כי השוני בהוצאות נובע מהעובדה שעד כה היו אחראים שם למימון רוב פעילות מערך האבטחה במזרח ירושלים, ואילו עתה הועברה האחריות להעברת התקציב לכך לידי משרד האוצר.

 

"הנתונים שהוצגו אינם מדויקים. בשנה האחרונה החליט משרד האוצר להגדיל את בסיס התקציב, כך שהוא ישקף נאמנה את גובה הסכום האמיתי. מדובר כאן בשינוי טכני בלבד, שכן היקף האבטחה או כמות המאבטחים במזרח ירושלים לא השתנתה, למעט לצורך התאמות פנימיות שאינן כרוכות בשינוי בתקציב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבטחה במזרח ירושלים (ארכיון)
צילום: אתר פאנט
מומלצים