שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הושחת בית ספר יסודי בג'סר א-זרקא: "זה טרור"

  אלמונים פרצו בסוף השבוע לבית הספר היסודי ב' וגרמו לנזק המוערך בכחצי מיליון שקלים. מחשבים נהרסו, חלונות נופצו ודלתות נשברו. "בית הספר נהרס בשיטתיות", אמרה אחת המורות, "זה פגע נפשית במורים ובתלמידים"

  מעשה טרור - זה מה שלטענת תושבי ג'סר א-זרקא קרה בסוף השבוע בבית הספר היסודי ב' ביישוב, אשר הושחת על-ידי אלמונים שפרצו למקום, שברו דלתות וחלונות, שפכו מים, הרסו ציוד רב וציירו כתובות בגנות ראש המועצה ומנהל בית הספר. הנזק, אומרים ביישוב, מוערך בכחצי מיליון שקלים. המשטרה פתחה בחקירה, אך טרם נעצרו חשודים.

   

  אחת המורות בבית הספר, פאתן מחאמיד, אמרה כי מדובר באירוע "מעציב, מרגיז ומצער". לדבריה, "בית הספר נהרס בשיטתיות. כל תכולתו נשברה, פוזרה והוצפה במים על ידי אנשים שאין יודעים את זהותם. תקרת הכיתות נקרעה ממסילות, דלתות נשברו והושחתו, כל תכולת הארונות הוצאה, פוזרה והוצפה במים. כל מחברות התלמידים הושחתו, כל מערכי השיעור והחומר האישי של המורות - הושחת והוצף במים. חלונות נותצו, מחשבים נזרקו ונשברו".


  הנזק בביה"ס. הוועדה העממית מתכננת תהלוכת מחאה (צילום: אתר mkan)

   

  "אני חושב שזה מעשה טרור", אמר ל-ynet יו"ר הוועדה העממית ביישוב, סאמי עלי.

   "לא מקובל שאף אדם ייפגע במוסדות החינוך ובמקומות קדושים, ואנחנו נדרוש מינוי שומרים לבתי הספר, כדי להגן עליהם מהאנשים שלא מכבדים את המקומות שמשרתים את הילדים והציבור ביישוב שלנו".  

   

  הוועדה העממית, שפועלת עם ועד ההורים והמועצה המקומית כדי לשקם את בית הספר באמצעות תרומות, מתכננת לקיים תהלוכת מחאה ביישוב. כמו כן, הוקמו שתי ועדות - אחת מהן תטפל בתיקון הנזקים, והשנייה תלווה את התלמידים, שחשים ברע בעקבות האירוע.


  "מעשים כאלה לא מפחידים אותנו" (צילום: אתר mkan)

   

  "מה שקרה פגע גם בתלמידים ובמורים מבחינה נפשית", אמרה מחאמיד. עם זאת, היא הבהירה

  כי האירוע לא ירפה את ידיהם: "מעשים כאלה לא מפחידים אותנו, אלא נותנים לנו עוד כוח להמשיך בתוכניות".

   

  מחמד עמאש, אב לתלמיד בבית הספר, אמר בשיחה עם ynet כי אם יתברר כי תושבי ג'סר א-זרקא עומדים מאחורי האירוע, "צריך להעיף אותם מהכפר". הוא הוסיף כי "על כל התושבים לעמוד ולהתנגד לכל המעשים הטרוריסטיים האלה, שגורמים נזק לציבור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סאמי עלי. "נדרוש מינוי שומרים לבתי הסופר"
  הנזק בבית הספר
  צילום : mkan אתר
  "מעציב, מרגיז ומצער"
  צילום : mkan אתר
  מומלצים