שתף קטע נבחר

'כתבו בפייסבוק לנער שהתאבד: הייתי הורג אותך'

ביישובו של הנער ששם קץ לחייו בעודו גולש ברשת החברתית, לפי החשד בעקבות הקנטות, סיפרו שהיה מרוחק חברתית בבית הספר. למרות דברים שכתב בפייסבוק וקיבלו בדיעבד משמעות, התעקשו שלא היה רמז לבאות: "רק בשבת צחק עם החברים"

"החברים שלו בכיתה כתבו לו בפייסבוק 'הייתי הורג אותך, אבל בגלל שאומרים 'תנו לחיות לחיות', אני לא אהרוג אותך". אופיר, מדריך נוער ביישוב שבו התגורר הנער שהתאבד, לפי החשד בעקבות הקנטות שספג ברשת החברתית, הכיר אותו מקרוב - והוא מספר על "ילד חמוד", שתלמידים בבית ספרו ירדו לחייו.

 

הצטרפו לעמוד של ynet בפייסבוק

 

בצהריים (יום ד') אמר אופיר כי אף שמדובר בנער רגיש שהיה מעט מרוחק חברתית בבית ספרו, אי אפשר לומר שניתן היה לחזות את התאבדותו. יחד עם זאת, הודה כי התברר שבתכתובות בפייסבוק כתבו לו חברים לכיתה דברים בנוסח "וואלה, הייתי הורג אותך, אבל בגלל שאומרים 'תנו לחיות לחיות', אני לא אהרוג אותך". התכתובות נמחקו בינתיים מהרשת החברתית.

 

"הוא היה ילד מתוק וחמוד, שמבחינה חברתית בבית הספר שבו למד, איכשהו היו יורדים לחייו, לא ברור בדיוק על איזה

רקע", סיפר המדריך אופיר על הנער בן ה-16, ששם קץ לחייו בתלייה. "לפעמים ראו שהוא קצת מרוחק בבית הספר, ואמר שהסתלבטו עליו שם, אבל זה אף פעם לא היה משהו שהוא הרחיב עליו ושם עליו דגש", אמר. לדבריו, גם לצופים הוא לא היה הולך בשנים האחרונות: "בערך 70 אחוז אצלנו הולכים לצופים, ואת השאר זה פחות מעניין".

 

הוא סיפר שבשבועות האחרונים כתב הנער בפייסבוק סטטוסים כמו "אמא אני אוהב אותך, אבא אני אוהב אותך" וכי לפני שבוע העלה את מילותיו האחרונות של זוהר ארגוב לפני שהתאבד. "הכתובת לא הייתה על הקיר, בקריאה אי אפשר להבין את זה", הדגיש, אך הודה שבדיעבד מקבלים הדברים משמעות: "ההרגשה של הרבה אנשים היא שהוא היה מופנם מאוד ולא הצליחו להגיע אליו". הוא סיפר כי חבריו הקרובים של הנער אמרו שרק בשבת האחרונה צחק איתם.


אמו של הנער, היום בבית המשפחה (צילום: גיל יוחנן)

 

גם אהרן, חבר של משפחת הנער, סבור כי לא היו רמזים שיכלו למנוע את האסון: "כל אחד אומר 'זה היה הילד הכי טוב', אבל במקרה שלנו זה נכון. הכתובת לא הייתה על הקיר מבחינת ההתאבדות. אנחנו לא שוללים את האפשרות שפייסבוק גרם לזה, אבל מה שחשוב הוא שבני הנוער צריכים ללמוד מהמקרה הזה, בין שזה קשור לפייסבוק או לא, כדי שלא יקרו עוד מקרים מצערים כאלה".

 

תלמידים בני שכבתו של הנער הביעו תרעומת על הפרסומים שלפיהם חבריו של התלמיד ברשת החברתית דחפו אותו

להתאבד, ואמרו גם הם כי ההתאבדות הייתה בלתי צפויה. "רק אתמול הוא שאל את המורה להיסטוריה מתי ייערך מועד ב' של המבחן", סיפרו. לדבריהם, הוא היה במצב רוח טוב, ולא נראה כלל בדיכאון בימים האחרונים. הם סיפרו כי היה ילד טוב, נחמד ומצחיק, שהכול אהבו - גם בשל רגישותו הרבה.

 

מאז ההתאבדות שרויים התלמידים בהלם. אתמול כינס אותם צוות בית הספר, ופסיכולוגים ועובדים סוציאליים שהגיעו למוסד החינוכי שוחחו איתם. גם היום לא התקיימו הלימודים במתכונת רגילה, והתלמידים סיפרו כי הצוות החינוכי הקדיש את כל היום כדי לסייע להם להתמודד עם האסון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"היו יורדים לחייו". קרובי הנער
צילום: גיל יוחנן
מומלצים