שתף קטע נבחר

אונס הפייסבוק: החשוד באונס בת 12 - סוכן סמוי

מבוכה למשטרה: הצעיר מנתניה שחשוד כי אנס ילדה שהכיר ברשת החברתית, שימש סוכן סמוי ביאחב"ל - גם בתקופה שבה אנס אותה לפי החשד. הוא תוגמל בכסף רב ובסגירת תיקים נגדו

מי האנשים שהמשטרה מגייסת ופוטרת מעונש כדי לשמור עליכם? צעיר בן 22 מנתניה, שנעצר בחשד שאנס ילדה בת 12 שהכיר דרך פייסבוק, הופעל כסוכן סמוי על-ידי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל). כך נודע ל-ynet. הוא הופעל במסגרת חקירות הקשורות לתחום הסמים ועבריינות הנשק בעירו, ולפי החשד אנס את הילדה בעת ששימש כסוכן. בצהריים (יום ד') הוארך מעצרו בארבעה ימים.

 

 

הצעיר נעצר יחד עם נער בן 17, שרק לאחרונה זוכה מאונס אחר, בחשד שהכירו את הילדה בפייסבוק ואנסו אותה. עוד 15 נערים מאזור המרכז, בני 13-15, נחקרו אחרי ששירותי הרווחה דיווחו למשטרה כי הילדה הותקפה מינית, והם הודו כי שכבו עמה. לטענתם, בשיחות באינטרנט היא הציגה עצמה כבת 17. הילדה נכנסה להריון, ונאלצה לעבור הפלה. לפי החשד, יחסי המין התקיימו במשך כחצי שנה בגנים ומקלטים ציבוריים.


חצי שנה של סיוט. החשוד מובא להארכת מעצר (צילום: עידו ארז)

 

הצעיר בן ה-22 גויס ליאחב"ל למרות היותו עבריין, ובתמורה לפעילותו כסוכן סמוי שיפליל עבריינים הובטח לו שיקבל סכום כסף נכבד ושהתיקים הפתוחים נגדו ייסגרו. הוא הצליח לאסוף ראיות מפלילות נגד אנשים רבים בנתניה שביצעו עבירות סמים, אך לא נגד כאלה שביצעו עבירות הקשורות לנשק.

 

במהלך פעילותו של החשוד כסוכן סמוי הוא לא בחל בדבר, ובין השאר הפליל את חברו הטוב ביותר ואת בן-דודו. פעילותו כסוכן סמוי הסתיימה לפני כחודש, והחקירה הסמויה שהתנהלה נגד האנשים שהפליל הפכה לגלויה במעצר מתוקשר של החשודים. את הילדה הוא אנס לפי החשד לפני כחצי שנה, בעת שהיה סוכן סמוי ולווה על ידי מפעיליו.

 

בית משפט השלום בנתניה האריך בצהריים את מעצרו של הסוכן לשעבר בארבעה ימים. עורכת דינו, תרצה קינן שחם, הדגישה כי הילדה טענה שהיא בת 17, וכי יחסי המין איתה התקיימו בהסכמה. לדברי עורכת הדין, מרשה טוען כי גם

החזות של הילדה היא כשל נערה ולא כשל ילדה. אדם המעורב בפרשה סיפר גם הוא כי הילדה ציינה בעמוד הפייסבוק שלה כי נולדה בשנת 1994, ולדבריו - הספיק לצלם את העמוד, בטרם הורד מהאינטרנט בשל החקירה המתנהלת.

 

אחד הסנגורים המייצג את האנשים שהופללו על-ידי הסוכן הסמוי החשוד באונס, העריך כי מעצרו הנוכחי יסייע לעבריינים שהופללו, כיוון שמדובר בעבריין שלמרות שהפך לסוכן סמוי - המשיך בפעילותו העבריינית. "נקווה שאת התיק הזה לא יסגרו לו", אמר עורך הדין.

 

בינתיים מלווים את הילדה ומשפחתה באופן צמוד גורמי רווחה, שהחלו להעניק לה טיפול מיידי עם היוודע דבר המעשים. הילדה מקבלת הגנה וטיפול רגשי, ומשפחתה משתפת פעולה עם גורמי הרווחה.

 

בהכנת הידיעה השתתפה יעל ברנובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמו של החשוד. יחסי המין התקיימים בגנים ציבוריים
צילום: עידו ארז
מומלצים