שתף קטע נבחר

נער התאבד בעת גלישה בפייסבוק: "הקניטו אותו"

מחשבו של הנער היה פתוח על עמוד הפייסבוק כשנמצא ללא רוח חיים בביתו. המשטרה חוקרת חשד שהנער התאבד במהלך שיחה עם חבריו ברשת. יו"ר צוות החירום ביישוב: "לא יודעים מה בשיחה גרם לו לעשות את זה. הדברים נמחקו מהפייסבוק"

איך גלשה השיחה הוירטואלית להתאבדות? נער בן 16 מיישוב במרכז הארץ שם אתמול (יום ג') קץ לחייו בתלייה, במהלך שיחה עם חבריו ברשת החברתית "פייסבוק". אורנה, יו"ר צוות החירום של היישוב, אמרה ל-ynet: "היה שם כנראה איזשהו טריגר. אנחנו לא יודעים מה היה בשיחה שגרם לו לעשות את זה. הדברים נמחקו מהפייסבוק".

 

 

לדבריה, "הנער תלה את עצמו, גם בגלל שהקניטו אותו בפייסבוק". היא הוסיפה, כי "אני לא מכירה באופן אישי לגמרי את הנער". היא לא הייתה יכולה לאשר כי חבריו הניעו אותו לפעולה: "מכיוון שאנו לא יודעים מה היה כתוב בפייסבוק, אני לא יודעת להגיד באופן מוחלט אם גרמו לו לעשות את זה".

 

המקרה הטרגי נחשף ברשת ב' של "קול ישראל". מחשבו של הנער היה פתוח על עמוד הפייסבוק כשנמצא ללא רוח חיים בביתו. חוקרים של מחוז ש"י נשלחו לבית הספר ולביתו של הנער, ולקחו עמם את מחשבו של הנער, כדי לבדוק אם ההתאבדות היתה במהלך שיחת צ'ט עם חבריו לספסל הלימודים ברשת הפייסבוק.

 

כעת מצפה לרשויות עבודה קשה מול סביבתו של הנער. "בשבוע הקרוב מתוכננות בעיקר פעולות רגשיות עם בני הנוער וההורים בכל הקשור למה שקרה. מן הסתם, גם אחרי השבעה נמשיך בפעולות חינוכיות במסגרת תנועת הנוער. בבית הספר עובדים על זה כדי לעבד את הנושא, וכדי להיות עם יד על הדופק בכל מה שקשור לילדים", הסבירה יו"ר צוות החירום.

 

לדבריה, "במקרים אחרים ובכלל באופן כללי, ההורים צריכים להיות ערים למה שהילדים שלהם עושים וכותבים. אם הם

יכולים להיות חברים של הילדים שלהם בפייסבוק, זה רק יכול להועיל. המבוגרים צריכים להיות נוכחים בחיים של הילדים שלהם".

 

אין זו הפעם הראשונה ששמה של פייסבוק נקשר בהתאבדויות. בשנים האחרונות אירעו בעולם כמה מקרים שבהם כתבו

משתמשים הודעות פרידה ברשת החברתית, ולאחר מכן שמו קץ לחייהם או ניסו לעשות זאת.

 

בנובמבר 2009 הייתה פייסבוק דווקא לעזר לכוחות ההצלה בישראל: יחידת חילוץ איתרה תושב אילת, בן 44, כשהוא פצוע באורח בינוני למרגלות צוק בהרי אילת, אחרי שפרסם הודעת פרידה לחבריו ברשת החברתית לפיה מאס בחייו. הוא ניסה להתאבד, אך ניצל הודות לערנות החברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מה היו המילים שגרמו לנער לשלוח יד בנפשו?
מומלצים