שתף קטע נבחר

המשטרה סתרה את ש"ס: תומר לא נתנה ההוראה

בש"ס האשימו את המפקדת שנספתה בהחלטה להכניס את אוטובוס הסוהרים למלכודת האש, במשטרה מגיבים בחריפות: "שימוש ציני בזכר הקורבנות. הם לא מכירים את העובדות ויורים באוויר". ישי והרב עובדיה פגשו את הורי הכבאי המתנדב שנהרג

המפקדת שנהרגה באסון הכרמל ספגה אש גם אחרי מותה, והערב במשטרה משיבים אש - לעבר חברי המפלגה שהשתלחו בה. חבר הכנסת נסים זאב מש"ס רמז ואמר היום (ה') כי "יש לבדוק מי הכניס את האוטובוס לטווח האש למרות האיסור", גורמים אחרים היו אף יותר ברורים ואמרו בפה מלא: "מפקדת משטרת חיפה, אהובה תומר, נתנה אור ירוק לכניסת אוטובוס הסוהרים למלכודת האש".

 

 

הערב אמרו במשטרה כי הדברים שנשמעו מש"ס לחלוטין אינם נכונים. לדבריהם, בת זוגו של דני רוזן, שפתח אמש את מחאת המשפחות השכולות ודרש לגרש את שר הפנים אלי ישי מטקס הזיכרון, לא נתנה את ההוראה להכניס את האוטובוס לאזור בו נשרף.

 

האזינו לדברים המצמררים של השדר החרדי נגד אהובה תומר
 

במשטרה זעמו על מה שהגדירו "שימוש ציני ופוליטי בזכרם של הקורבנות". הם אמרו כי "אותם גורמים בש"ס, המכנים עצמם 'מקורבים לשר', לא מכירים את העובדות ולא יודעים דבר על השתלשלות האירועים שנמצאים עדיין בחקירה. הם יורים באוויר".

 

בש"ס החלו במתקפה המצמררת נגד תת-ניצב תומר ז"ל, בעקבות דברי רוזן, שאמר כי לא יפסיק את המחאה עד שישי יתפטר מתפקידו. במשטרה דרשו מהמפלגה החברה בקואליציה לבצע את ההפרדה: "גם אם יש כעס כלפי רוזן בגין הדברים שאמר, אין טעם לפגוע בזכרה של מפקדת תחנת חיפה, שקיפחה את חייה בניסון להציל חיים בשריפה".

 

גם בש"ס עצמה ניסו לסגת מהדברים החמורים שאמרו ח"כ זאב וגורמים נוספים. דובר המפלגה, רועי לחמנוביץ', הסתייג מהדברים ואמר כי הם אינם משקפים את עמדת ש"ס, אלא את עמדת הדוברים עצמם. 

 

ח"כ יצחק כהן: "רוזן עשה דבר שלא ייעשה"

סגן שר האוצר, ח"כ יצחק כהן מש"ס, הסתייג אף הוא מדברי חבריו למפלגה, שהאשימו את תנ"צ תומר באסון בכרמל ואמר "אסור לומר כך. חס ושלום, מנוחתה עדן". עם זאת, כהן תקף רוזן: "הוא עשה דבר שלא ייעשה".

 

כהן אמר את הדברים, לאחר שיצא מבית הרב עובדיה יוסף, שם פגשו הוריו של הכבאי המתנדב בן ה-16 אלעד ריבן ז"ל את מנהיגה של ש"ס ואת יו"ר המפלגה ישי. כהן אמר כי הביקור היה מרגש מאוד, אך סירב לספר על הנעשה בבית הרב.

 

ישי סירב להתייחס למפגש ואמר כי המשפחה השכולה ביקשה לשמור על פרטיותה. אחד ממקורביו, ששהה בחדר, סיפר ל-ynet כי הרב עובדיה בירך, ניחם וחיזק אותם על מותו של אלעד. הוא אמר כי אין אנו יודעים למה אירע האסון, כי "נסתרות דרכי השם" ואיחל להם שפע, ברכה ואושר. גורמים בש"ס ציינו כי בימים הקרובים צפוי השר לבקר בביתו של הרב עובדיה עם בני משפחה נוספים של הרוגי האסון, ובהם גם משפחתו של הכבאי דני חייט.

  

פרט לאנשי ש"ס, גם בתחנת הרדיו החרדית האזורית "קול ברמה", הנחשבת ל"תחנת הבית" של ש"ס, נשמעו בצהריים טענות דומות נגד תומר. דודי שוומנפלד, מהשדרים הבכירים בה, תקף בחריפות את דני רוזן וייחס לו מניעים פסולים למאבקו בשר הפנים. כלפי תנ"צ תומר טען שוומנפלד כי היא עצמה גרמה למותה ולא אלי ישי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהובה תומר ז"ל
צילום: אחיה ראב"ד
דני רוזן
צילום: קרן נתנזון
מומלצים