שתף קטע נבחר

ש"ס תוקפת חזרה: אהובה תומר אשמה באסון

דני רוזן, בן זוגה של מפקדת משטרת חיפה המנוחה, פתח במתקפה חריפה נגד שר הפנים, ובמפלגתו של אלי ישי החליטו להסיר את הכפפות: "היא נתנה אור ירוק לכניסת אוטובוס הסוהרים למלכודת האש, בכך שבעצמה הצטרפה אליו". האזינו גם לדבריו המצמררים של שדר רדיו חרדי

מפלגתו של השר האחראי למחדל כיבוי האש תוקפת את המפקדת שנהרגה באסון האוטובוס. חברים במפלגתו של שר הפנים אלי ישי הגיבו היום (ה') בחריפות להתפרצות דני רוזן לעברו בטקס הזיכרון להרוגי אסון הכרמל. לטענתם, תת-ניצב אהובה תומר - בת זוגו שנספתה באירוע - אשמה במות נוסעי אוטובוס הסוהרים יותר מהשר ישי. 

 

 

אתמול, במהלך הטקס לזכרם של 44 הנספים, קרא רוזן לעבר ראש הממשלה "זרוק את אלי ישי" - ועורר מהומה. הוא אף התעמת עם מאבטחיו של שר הפנים, שנאלץ לעזוב את המקום. בש"ס החליטו היום להסיר את הכפפות מול רוזן, אף ש"מדובר בדברים שלא פשוט לומר וקשה מאוד לשמוע". גם שדר רדיו חרדי תקף אותו ואמר כי תומר היא האחראית לאסון. האזינו לדבריו המצמררים.

האזינו להתקפות של שדר הרדיו החרדי על רוזן
 

חבר הכנסת נסים זאב לא קרא לאהובה תומר בשמה ורק אמר ל-ynet: "צריך להפריד בין הליקויים במערך הכיבוי לבין הטרגדיה הנוראה של 44 ההרוגים שכולנו כואבים אותה. אסור לקשור בין השניים. אם חוקרים את האירוע הספציפי הזה, הכתובת היא מי שהכניס את האוטובוס הזה לטווח האש למרות האיסור, וזו לא הייתה הוראה של אלי ישי".  


האוטובוס שנשרף. "לא לקשור בין הליקויים לטרגדיה" (צילום: רויטרס)

 

אישים נוספים במפלגה פירטו יותר למה כוונתם, ואחד מהם אמר: "אנחנו מכבדים את זכרה של אהובה תומר ולא רוצים חלילה לבזות אותו, אבל אם בן-זוגה עושה שימוש כל כך נבזי בשכול, אז חשוב שנזכיר גם את זה: מפקדת משטרת חיפה היא שנתנה אור ירוק לכניסת אוטובוס הסוהרים למלכודת האש, בכך שבעצמה הצטרפה אליו, בניגוד להוראה המפורשת של כוחות הביטחון". 

 

ח"כ זאב הוסיף: "האסון אירע בגלל טעות אנוש וגזירה משמיים שאי אפשר לבין אותם. להאשים את אלי ישי זה עוול כלפי השר". לדבריו, "יש קבוצה של אנשים שבשבילם הוא הכתובת והם מנסים להבעיר את השטח נגדו. אני לא יודע מה האינטרס שלהם, אבל ודאי שהם טועים".  

 

גם בתחנת הרדיו החרדית האזורית "קול ברמה", הנחשבת ל"תחנת הבית" של ש"ס, נשמעו בצהריים טענות דומות. דודי שוומנפלד, מהשדרים הבכירים בה, תקף בחריפות את דני רוזן וייחס לו מניעים פסולים למאבקו בשר הפנים. כלפי תת-ניצב תומר טען שוומנפלד כי היא עצמה גרמה למותה ולא אלי ישי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהובה תומר. "מכבדים את זכרה"
צילום: אבישג שאר ישוב
דני רוזן. תקף את ישי
צילום: קרן נתנזון
מומלצים