שתף קטע נבחר

מכתב לח"כ קירשנבאום: "רוסי טוב זה רוסי מת"

בעקבות הצעתה לחקור את מקורות המימון של ארגוני שמאל, קיבלה חברת הכנסת מישראל ביתנו כמאה מכתבים, בהם מכתב נאצה אחד שבו נכתב: "לעשות ועדה לבדוק איך הגיעו כל כך הרבה שיכורים לארץ מרוסיה". קירשנבאום: מודאגת מהמגמה

חברת הכנסת שעוררה דיון ציבורי סוער בכנסת, נמצאת לטענתה תחת מתקפת מכתבי נאצה ואיומים. בעקבות הצעתה של ח"כ פאינה קירשנבאום מישראל ביתנו להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת מימון ארגוני השמאל, היא קיבלה מכתב נאצה שבו נכתב: "רוסי טוב זה רוסי מת".

 

 

המכתב, בכתב יד, נשלח לחברת הכנסת ביום רביעי שעבר, היום בו אישרה המליאה את הצעתה. "שלום גברת", נכתב בו, "צריך לעשות ועדה לבדוק איך הגיעו כל כך הרבה שיכורים לארץ מרוסיה, וכל כך הרבה זונות והרבה גנבים וחולגנים (כך במקור – ר.ס.). זה צריך לבדוק. זה כמו שאומרים, רוסי טוב זה רוסי מת".

 

 

ח"כ קירשנבאום אמרה בתגובה כי המכתב עובר כל גבול לגיטימי בדיון הציבורי. "כל עוד אנשים מתרעמים על מהלכים פוליטיים, עמדות שנויות במחלוקת, אני מבינה", אמרה ל-ynet, "אבל לא לגיטימי להטיל רבב במיליון אנשים שחיים במדינת ישראל, מה עוד שאני בכלל לא רוסיה, אני יהודיה, ועליתי בכלל מאוקראינה". לדבריה, היא אינה פוחדת "אבל מודאגת מהמגמה".

 

"האם ישראל ביתנו מקבלת מימון מהק.ג.ב.?"

בלשכתה של קירשנבאום מסרו כי מאז הסערה שעוררה בכנסת הגיעו עוד כמאה מכתבים, פחות בוטים מהמכתב הנ"ל. הקופירייטר אבי טל-שירה כתב לח"כ קירשנבאום ביום שישי האחרון כי הוא אוהב את העלייה מברית המועצת לשעבר, "אבל לצערי מיעוט, את וחברייך, הבאתם משהו מהשיטות הסטליניסטיות שחשבתי שעברו מהעולם, פרט לצפון קוריאה". הוא כתב לחברת הכנסת מישראל ביתנו כי להפריח האשמות לכאורה זה קל:

"האם ישראל ביתנו מקבל מימון מהק.ג.ב.? או מהנ.ק.וו.ד.? כמובן שלא הרי הארגונים האלה כבר אינם קיימים עוד". 

 

"אשמח לדעת מדוע את ומפלגתך מנהלים מלחמת חורמה בדמוקרטיה", נכתב במכתב אחר, "מדוע טרם הודעת על התפטרותך. אני מתבייש בעובדה שבית המחוקקים הישראלי, לב ליבה של הדמוקרטיה, מפגינים בוז לכל ערך דמוקרטי. אני מזועזע שמפלגה שמבססת את כוחה על ליבוי יצרים והסתה גזענית, מרשה לעצמה להשתולל ולשבור כל יום שיאים של חוצפה". במכתב שכתב עמוס, סטודנט מירושלים, הוא הוסיף: "אני נחרד מהמחשבה שאת נקראת נבחרת ציבור ומקבלת מימון מכספי המיסים שכולנו משלמים. זה הדבר שבאמת צריך לחקור.

מי שמוביל את מסע הדה-לגיטימציה של ישראל זו המפלגה שלך, שר החוץ והממשלה בשיתוף קואליציה שנקנית כול פעם מחדש בכסף ובמשרות".

 

במכתב אחר שכתבה "הלא חברה, הדר" נכתב כי תשמח מאוד להיחקר בתחנת משטרה, מאחר עקב אהדתה לארגונים החוקרים פגיעה בזכויות אדם בשטחים. "אמנם מעולם לא תרמתי לקרן כזו מכספי, אבל אני מניחה שאהדתי מצביעה על חוסר נאמנות – עניין שהמפלגה שלך מחשיבה עד מאוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אני בכלל מאוקראינה". קירשנבאום
באדיבות ישראל ביתנו
מומלצים