שתף קטע נבחר

ארגוני השמאל על הדרישה לחקירתם: מקארתיזם

ישראל ביתנו דורשת להקים ועדת חקירה לבחינת מימון יש דין, מחסום ווטש, בצלם, עדאללה ושוברים שתיקה: "נפעל בכל הכוח על מנת להגיע לחקר האמת ולהביא להפסקת פעילות מזיקה זו". הארגונים: "זוהי רדיפה פוליטית, מקארתיזם ישראלי חדש"

ישראל ביתנו נגד ארגוני השמאל: הכנסת תדון היום (ד') בהצעה לסדר של ח"כ פאינה קירשנבאום, הקוראת להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבחינת מימון ארגוני השמאל. לטענת ישראל ביתנו, יש לברר מימון ארגונים אלה, העומדים בין היתר מאחורי תביעות נגד קציני וחיילי צה"ל.

 

 

קירשנבאום, הזוכה לתמיכה של מחנה הימין בכנסת, וייתכן שגם מכמה ח"כים מקדימה, קוראת לחקירת מקורות המימון של הארגונים העוקבים אחר פעולת צה"ל ביהודה ובשומרון. על פניו, יש לישראל ביתנו רוב להעברת ההצעה להקמת הוועדה.


נשות מחסום ווטש בפעילותן בגדה (צילום: יהודית לוין, מחסום ווטש) 

 

סיעות ישראל ביתנו, ש"ס, יהדות התורה, הליכוד, האיחוד הלאומי והבית היהודי, הודיעו שיצביעו בעד ההצעה. בין היתר, מבקשת ח"כ קירשנבאום לחקור את הארגונים: יש דין, מחסום ווטש, בצלם, עדאללה, שוברים שתיקה ואחרים.

 

"פעילות הארגונים הישראליים הינה בגדר פגיעה חמורה בלגיטימציה של ישראל בעולם. נפעל להקמת הוועדה בכל הכוח", אמרה קירשנבאום. "שיתוף הפעולה של ארגונים בינלאומיים וארגונים ישראליים לפגיעה בצה"ל, בחייליו ובמפקדיו חייב להיחקר ולהיפסק".

 

לדבריה, "פעילות ארגונים אלו, הממומנים ברובם על-ידי גופים אנטי ציוניים בינלאומיים ואף מדינות זרות, מהווה חלק נכבד ומטריד של מסע דה הלגיטימציה של מדינת ישראל בעולם. נפעל בכל הכוח על מנת להגיע לחקר האמת ולהביא להפסקת פעילות מזיקה זו".

 

ההצעה מציינת כי זה עשור פועלת קואליציית ארגונים בינלאומית, בשיתוף ארגונים ישראליים, תוך ניצול שיח זכויות האדם, במטרה לפגוע בלגיטימיות של פעילות חיילי צה"ל, לעודד השתמטות משירות בצבא ולמתג את חיילי צה"ל ומפקדיו כפושעי מלחמה.

 

במסגרת זו כבר נתבעו לדין באשמת פשעי מלחמה מספר קצינים בכירים במדינות שונות בעולם. עוד נטען בהצעה שוועדת החקירה המוצעת מבקשת לבדוק את הארגונים הישראליים שלוקחים חלק במאבק ציבורי זה נגד חיילי צה"ל. כמו כן מבקשת הוועדה לבדוק מהם מקורות המימון של פעילות זו.

 

"כל המימון בשקיפות מלאה"

מנכ"ל האגודה לזכויות האזרח, חגי אלעד, השווה את הוועדה המתוכננת לוועדת החקירה הידועה שהקים הסנאטור האמריקני, ג'וזף מקארתי, ושהביאה ל"ציד מכשפות" נגד מי שנחשדו כקומוניסטים לפני כ-60 שנה. האגודה פרסמה גילוי דעת בשם 16 ארגונים שונים.

  

ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ אמר כי "זהו מעשה ברוטאלי של רדיפה פוליטית באמצעות שימוש ברוב הקואליציוני ובמימון תקציב הכנסת, ותחת הכסות המשפטית כביכול של ועדת חקירה. אין שום ספק מה מטרתה של ועדת החקירה הזו: סתימת פיות והשתקת הביקורת. כל מי שהדמוקרטיה הישראלית יקרה ללבו, חייב להתנגד לוועדת הרדיפה".

 

בשוברים שתיקה מסרו בתגובה כי ה"חברי הכנסת של ישראל ביתנו מוזמנים להכיר את האינטרנט, ובאמצעותו יוכלו לגלוש לאתרנו בו מוצגים בשקיפות מלאה כל מקורות המימון.

נשמח אם באתר של ישראל ביתנו נוכל ללמוד על מקורות המימון של אביגדור ליברמן, הנמצא בחקירת משטרה".

 

נשות מחסום ווטש מסרו בתגובה: "כולנו פטריוטיות. ליברמן לא ילמד אותנו אהבת הארץ מהי". מבצלם נמסר בתגובה כי "אנחנו גאים בעבודתנו לקידום השמירה על זכויות האדם בשטחים, שנעשית כחוק ובשקיפות מלאה, ושום רדיפה פוליטית לא תעצור אותנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קירשנבאום. "להגיע לחקר האמת"
באדיבות ישראל ביתנו
מומלצים