שתף קטע נבחר

"מלשינון רוואבי": 500 שקל למי שיסגיר שם חברה

ועד מתיישבי השומרון ממשיך במאבקו בחברות הישראליות המשתתפות בבניית העיר הפלסטינית, והתחייב לא לרכוש סחורה מההתנחלויות. "על מנת לנהל מאבק יעיל וממוקד בחברות שמוכרות את עמם תמורת בצע כסף, עלינו לדעת מול מי אנו עומדים", כתבו בוועד וקראו לציבור לחשוף 18 חברות

המתנחלים ממשיכים במלחמתם בהקמת העיר הפלסטינית רוואבי מצפון לרמאללה. במקביל לקריאת ועדת הכלכלה של הכנסת לפעול נגד חברות ישראליות שיבנו בעיר החדשה ושנכנעו לחרם נגד מוצרים מהשטחים, השיק בצהריים (יום ב') ועד מתיישבי השומרון את "מלשינון רוואבי".

 

 

בפרסום באתר האינטרנט שלו, מתחייב הוועד לשלם 500 שקלים לכל מי שימסור שם של חברה שבונה ברוואבי ומחרימה את המוצרים מההתנחלויות. "על מנת לנהל מאבק יעיל וממוקד בחברות שמוכרות את עמם תמורת בצע כסף, עלינו לדעת מול מי אנו עומדים", כתבו בוועד.

 

לדברי המתנחלים, יש 18 חברות שזהותן טרם התבררה, "שצריכות להבין שכל יהודי ציוני שמכבד את עצמו לא יעשה איתן יותר עסקים". בוועד קוראים למי שיש בידיו מידע על אחת החברות האלה להעביר אותו באמצעות אתר האינטרנט שלהם. אם המידע יתברר כנכון, יועבר התשלום למוסר המידע. בוועד מתחייבים לשמור על חיסיון "המלשינים". את הכסף תרם תושב השומרון שביקש להישאר בעילום שם.

 

יו"ר ועד מתיישבי שומרון, בני קצובר, אמר כי "בנייתה של העיר הפלסטינית

היא האנטיתזה החמורה ביותר לרעיון הציוני. החברות המשתתפות בבניית העיר התחייבו לבגוד באחיהם המתיישבים, ולא לקיים עמם עסקים. מעשים אלו מחייבים אותנו לנקוט את כל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת לחשוף אותן לאור יום ולתת לציבור לומר את דברו".

 

ועדת הכלכלה קראה מוקדם יותר לממשלה לעצור מיד את התופעה שבה חברות ישראליות משתפות פעולה עם החרם הפלסטיני על מוצרים ישראלים ביהודה ושומרון, מזרח ירושלים ורמת הגולן. יו"ר הוועדה, ח"כ כרמל שאמה מהליכוד, אמר: "לפני שהמנופים של החברות יתחילו לבנות את רוואבי, מנופי ועדת הכלכלה יהפכו את המהלך למאוד לא משתלם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כאן תוקם העיר הפלסטינית רוואבי
צילום: AFP
מומלצים