שתף קטע נבחר

הרב החשוד בתקיפת בני 14: "עלילת נקמה"

בראיון ראשון מאז מעצרו בחשד להתעללות מינית בשתי נערות ונער, המקובל מהעמקים אומר ל-ynet שהוריהם ניסו לסחוט אותו: "מי בכלל מתעסק עם ילדים בגיל הזה? אין לי זמן"

"ההורים של הילדים שהתלוננו נגדי, הם אנשים שהיו מהמרים כפייתיים. אני הרמתי אותם מאשפתות לרמה הגבוהה ביותר שאפשר. אבל ההתנהגות שלהם נותרה כשהייתה. וכשלא יכולתי לסבול יותר את הגועל נפש הזה, הייתי חייב לפטר אותם. זה המקור, וזו הסיבה לכל העלילה הזו". כך, בראיון ראשון מהמקום שבו הוא נתון במעצר בית, מגיב הרב המקובל מהעמקים, על החשדות המייחסים לו שלושה מקרים של תקיפה מינית - של שתי נערות ונער שהיו כבני 14 בעת האירועים.

 

 

אחד הטיעונים המרכזיים, מבחינת הרב, המוכיחים לדבריו את חפותו, מתייחסים ליכולותו לברך ולחולל נסים.

 "אם אני שליח של הקב"ה בדבר הזה, והייתי חוטא בצורה כזו כמו שאמרו עלי, איך יכול להיות שהוא ממשיך לעזור לי?", תהה.

 

בשיחה עם ynet מדגיש הרב, כי "עצם העובדה שאני נמצא בחוץ, למרות מה שניסו לתפור לי, גם המעלילים וגם המשטרה, כבר מעידה שהדברים אינם כפי שתוארו".

 

לפני מספר שבועות שמעה כתבת קול ישראל על הורים שהתלוננו כי הרב פגע מינית בבנם, והנחתה אותם בהגשת התלונה במשטרה. בתוך זמן קצר, התקבלו במשטרה שתי תלונות נוספות. באחד מהמקרים, הנחשב לחמור מכולם, נטען כי הרב תקף מינית במשך יותר משנה נערה שהייתה בעת תחילת האירועים כבת 14.

 

לפני שבועיים, בתום חקירה סמויה נעצר הרב, בעת שהיה בנמל התעופה בן גוריון בדרכו למסע גיוס כספים למוסדות החינוך שהוא מחזיק בעירו. למחרת האריך בית משפט השלום בנצרת את מעצרו בשבוע, ולאחר מכן בארבעה ימים נוספים. ביום שני השבוע שוחרר הרב למעצר בית – מחוץ לעיר בה הוא מתגורר – כשהוא מלווה במפקחים שמשגיחים שאינו יוצא מהמעצר, ואינו יוצר קשר עם המעורבים בפרשה.

 

"מה פתאום הם התעוררו אחרי שנתיים?"

הרב טוען כעת, כי רק שנאתם של החסידים לשעבר הביאה אותו למצב זה, וכי במהלך החודשים שקדמו למעצרו, ניסו הורי המתלוננים לסחוט אותו. הם דרשו ממנו, לדבריו, כ-2.5 מיליון שקלים, וכן משרות בחצרו. "הם רצו להכניס אנשים שלהם, לתפקידים מרכזיים שכרוכים בשליטה בהכנסות של המוסדות", אמר. "מדובר בשני אנשים ששנאו את השלישי שנאת מוות. הם הגיעו לא פעם ולא פעמיים למכות. ועכשיו פתאום הם חברים טובים. חברו ביחד נגדי".

 

הרב מכחיש מכל וכל שאי פעם פגע בילדים. "מה לי ולהם. מי מתעסק בכלל עם ילדים בגיל הזה, ובוודאי ובוודאי שאין לי זמן להגיע לדברים האלה, בתוך סדר היום העמוס שלי. מתי היו המקרים האלה, לפני שנתיים? איפה הם היו כל הזמן הזה?"

 

הרב שאינו אדם בריא, אמר כי ימי המעצר לא היו קשים מדי עבורו. "הרי יוסף הצדיק ישב בבית האסורים שנים, וגם עליו העלילו עלילות. אולי זו הדרך שאלוהים נתן לי להתעוררות. אולי באמצעות הדברים האלה אגיע לדברים שלא הצלחתי להגיע אליהם בדרך ההיגיון".

 

סניגורו של הרב, עו"ד שמואל ברזני, בטוח אף הוא ששחרורו למעצר בית מעיד על חולשת התיק.

 "זו חקירה הנשענת על מספר מתלוננים, ומייחסת לרב חשדות כל כך כבדים, וכבר במהלכה משוחרר החשוד? ניתן מכאן ללמוד שחלק מטענות מרשי, בדבר היותו קורבן לסחיטה, נבדקו ונמצאו נכונות, שאחרת לא היו משחררים אותו בשלב מוקדם זה".

 

במשטרה אמרו מנגד כי השחרור נובע רק מסיום החקירה. "חומר החקירה הועבר לעיון הפרקליטות, והרב אמנם שוחרר ממעצר מלא אך צריך לזכור שמדובר במעצר בית מלא, מחוץ לעיר שבה הוא מתגורר ובפיקוח, תוך שנאסרה יציאתו מהארץ והופקדו ערבויות גבוהות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב בעת מעצרו. "איך יכול להיות שהקב"ה ממשיך לעזור לי?"
צילום: חגי אהרון
עו"ד שמואל ברזני
מומלצים