שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עוצרת ומשחררת: השיטה של משטרת מרחב שרון

  פעם אחר פעם משטרת מרחב שרון עוצרת חשודים, מבקשת להאריך את מעצרם - ומשחררת אותם לפני תום ימי המעצר. "אם הם משחררים אחרי יום, למה לבקש ימי מעצר?", תוהה עו"ד פלילי, "כדאי שהמשטרה קודם כל תחקור ותאסוף ראיות"

  אצבע קלה על ההדק: במשך שנים חיפשה המשטרה את ניסים חיים גולן בחשד שסחט כספים והתעלל פיזית, נפשית ומינית בזוג חסרי ישע מנתניה. אחרי שאותר סוף סוף, הוא נעצר ומעצרו הוארך בחמישה ימים - אך לאחר יממה שוחרר. זה לא המקרה היחיד. בשבוע שעבר האריך בית המשפט בארבעה ימים את מעצרו של צעיר בן 22 החשוד באונס ילדה בת 12 - אך כבר למחרת המשטרה לא התנגדה לשחרור.

   

  ''המשטרה נלחמת בבית המשפט שייתן לה ימי מעצר לצרכי חקירה", אמר ל-ynet עו''ד מוכר בתחום הפלילים בנתניה, "אם למחרת הם כבר משחררים, אז למה הם ביקשו בכלל ימי מעצר? כדאי שהמשטרה קודם כל תחקור תאסוף ראיות שמבססות את החשדות ואחר כך תעצור".

   

  בתחילת השבוע נעצר גולן, בן 42 מרחובות, בחשד שסחט כסף רב מזוג חולי נפש מנתניה. על-פי החשד, הוא נהג באלימות כלפי השניים וביצע מעשי סדום חמורים באשה. במשך שנים חיפשה אותו המשטרה ללא הצלחה, למרות שלטענת סנגוריתו, עו"ד חגית רונן, הוא התייצב לא פעם במשטרה כדי לבדוק מה קורה עם התלונה נגדו.

   

  בחקירתו במשטרה הכחיש גולן את המיוחס לו וטען כי קיבל מבני הזוג כספים לאחר שסייע להם בבעיות כספיות. על היחסים המיניים עם האשה הוא טען שהם היו בהסכמתה, ללא ידיעת הבעל אך בידיעת בני משפחתה.

   

  הסכים להארכת המעצר - ושוחרר אחרי יום

  הכחשותיו בחקירה לא הועילו וביום ראשון הוא הובא לבית משפט השלום בנתניה, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בשמונה ימים. גולן הסכים לבקשה, רק כדי שהמשטרה תחקור אותו ותראה שטענותיו נכונות, ולבסוף הוארך מעצרו בהסכמה בחמישה ימים. אבל לאחר יממה, כאמור, הוא שוחרר לביתו בתנאי יחידי - אי-יצירת קשר עם הזוג למשך 14 ימים.

    

  עו"ד רונן אמרה כי שחרורו של מרשה אינו מפתיע: "מרשי שיתף פעולה עם המשטרה, מסר גרסה מפורטת וכפר בחקירתו בחשדות המיוחסים לו. לטענתו, מעולם לא פעל לשיבוש הליכי חקירה ובטח שלא ירד למחתרת. מרשי הוא איש עסקים מוכר, מומחה לפתרונות פיננסיים וניתן לאתרו בקלות. עוד לטענת מרשי, התלונה הוגשה על רקע סכסוך כספי ואין מאחוריה דבר וחצי דבר. מרשי הסכים להארכת המעצר וביקש מחוקריו למצות את החקירה עד תום ולבצע עימותים עם כל המעורבים בפרשה, במטרה להגיע לחקר האמת".

   

  זה לא המקרה היחיד שבו משטרת נתניה, הנמצאת בתחום משטרת מרחב שרון, בפיקודו של

  תת-ניצב שמעון שומרוני, עוצרת, מאריכה מעצר - ואחר כך משחררת לפני תום ימי המעצר. בשבוע שעבר נעצר תושב נתניה, בן 22, בחשד שאנס ילדה בת 12 אותה הכיר בפייסבוק.

   

  החשוד נעצר לאחר שהילדה סיפרה כי עם נערים אחרים היא קיימה יחסי מין בהסכמה ואילו הוא אנס אותה בניגוד לרצונה. החשוד הוא סוכן משטרתי שהופעל על-ידי היאחב''ל ועדיין אמור להעיד נגד אלו שהפליל. המשטרה הביאה את החשוד לבית משפט השלום בנתניה, האריכה את מעצרו בארבעה ימים להמשך חקירה - וכבר למחרת הסכימה לשחררו בהליך של ערעור שהגיש לבית משפט המחוזי בפתח תקווה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ניסים גולן. כפר בחשדות נגדו
  צילום: עידו ארז
  מפקד משטרת מרחב השרון, תת-ניצב שמעון שומרוני
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים