שתף קטע נבחר

עיריית ת"א חושפת: אתכם

פירצה במערכת אתר עיריית תל אביב מאפשרת לכל מי שרוצה לראות את השם, הכתובת, מספר הזהות והמייל של גולשים שפנו לעירייה בתלונות שונות. מה תעשה העירייה כדי להגן על המידע שלכם ברשת?

<< איך משפרים את קליטת הרשת הביתית?

 

כמה מעצבן זה לקבל דו"ח חניה שלא בצדק, כשהשכן שלכם חופר מרתף ומרעיש את הבניין כולו, או כשהגינה מלאה בחולדות בגודל של רוטוויילרים. אז מה עושים? פונים לעירייה. ולזו של תל אביב יש אתר מטופח שנועד גם לקבל את הפניות שלכם. חבל שפירצה משונה באתר חושפת לעיני כל את הפניות שלכם - יחד עם פרטים אישיים, כמו מספר הזהות שלכם, כתובתכם, מספר הטלפון וכתובת המייל.

 

יש לכם מה להגיד? בואו להגיב בעמוד ynet בפייסבוק

 

להציץ לשכן

תקלה במבנה אתר העירייה מאפשרת להציץ אל לוח פניות התושבים במערכת ניהול התוכן, בו מופיעים הפרטים האישיים של הפונה ותוכן הפניה. עמוד הטפסים של העריה מנוהל בתוכנת SharePoint של מיקרוסופט, וחיפוש בגוגל מאפשר לכל גולש להגיע אל מאחורי הקלעים של האתר. אמנם לא ניתן לבצע פעולות באתר - אבל לצפות בפרטי שולחי הפניות? ועוד איך.

 


 

תוכלו למצוא דרך אותו העמוד גם טפסי מכרזים, סטטיסטיקות בנוגע לאוכלוסיית העיר ועוד.

 


 

את הפירצה גילה הגולש גיל, שחיפש כתובת מייל בגוגל והופתע למצוא אותה בעמוד העירייה. ככל הנראה שמקור הפריצה הוא בהגדרת הרשאות הגישה לעמוד, ובהגדרות הצגתו בתוצאות החיפוש. עקרונית, קל ופשוט למנוע מעמוד מלהופיע בתוצאות של גוגל - ע"י תוספת שורת קוד פשוטה.

 


שם, כתובת, מייל, מספר זהות - חוץ ממידת נעלים, יש כאן הכל

 

תגובת עיריית תל אביב-יפו

"מדובר בפרצה במערכת האבטחה של האתר העירוני שרק האקר מומחה ולא משתמש רגיל, מסוגל לבצע כדי לחדור באמצעותה, בניגוד לחוק, לאתר. בכל מקרה, העירייה תפעל מיידית לאטימת הפרצה".

 

העירייה אמנם מתייחסת לאיום המרכזי - גישה של גורמים לא מורשים למאגרי המידע שלה, אולם לא התייחסה לנושא חשיפת הפרטים. לא ידוע אם בכוונת העירייה להודיע או להזהיר את התושבים שפרטיהם חשופים ברשת לכל דורש. על אף מה שאמרה העירייה - לא צריך להיות האקר כדי להריץ חיפוש בגוגל, ופושעים למיניהם סורקים את הרשת יומם וליל כדי למצוא מידע פרטי.

 

מה דעתכם? האם עיריות עושות די כדי להגן על המידע שלכם ברשת? ספרו לנו בטוקבקים

 

פרצו לי למייל. את מי אני תובע? >>>

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התלוננתם בעירייה? היזהרו מחשיפה
מומלצים