שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  המהפכה של שטייניץ? "נחזיר אלפי פרופסורים"

  שר האוצר אמר במהלך אסיפת התאחדות התעשיינים כי הרפורמה בהשכלה הגבוהה "תשנה מהיסוד את החינוך הגבוה". לדבריו, אלפי דוקטורים ופרופסורים ישובו לישראל

  "הרפורמה בהשכלה הגבוהה עומדת להיות מהפכה שתשנה מהיסוד את החינוך הגבוה בישראל" - כך הצהיר בצהריים (יום ה') שר האוצר, יובל שטייניץ, במהלך האסיפה הכללית של התאחדות התעשיינים בישראל, בתל אביב.

   

  "קיצצנו בביטחון והעברנו מיליארדים להשכלה הגבוהה", התגאה שטייניץ, "אנחנו נקלוט מאות ואלפי דוקטורים ופרופסורים שעזבו את הארץ ונחזיר אותם לכאן. כל ההצלחה של מדינת ישראל עד כה

  הייתה מבוססת על הרמה הגבוהה של היזמים, הטכנאים, המהנדסים והמדענים שלנו, אבל ב-20 השנה האחרונות התעשייתיות המתקדמות פרחו ושגשגו ואילו האקדמיה שהצמיחה אותם נפלה. הרפורמה שעשינו תשנה את כל זה מהיסוד".

   

  שטייניץ ושר החינוך, גדעון סער, הציגו לפני חמישה חודשים את הרפורמה במערכת ההשכלה הגבוהה, שתקציבה יגדל ב-7.5 מיליארד שקלים בשש השנים הבאות. שטייניץ הדגיש אז כי התוספת לא היתה מתאפשרת ללא קיצוץ של פחות מ-3 מיליארד שקלים מהתוספת לתקציב הביטחון.  

   

  במהלך אסיפת התאחדות התעשיינים הפתיע שר האוצר, הידוע בתמיכתו הפוליטית בראש הממשלה, כאשר הצהיר שינסה לקדם את שינוי שיטת הממשלה בישראל. "יש לנו בעיית משילות", אמר שטייניץ, "אנחנו צריכים לעבור לשיטה נשיאותית שבה יש אדם אחד עם משילות מלאה".

   

  "הוכחנו בשנים האחרונות בהתמודדות עם המשבר הכלכלי כי אנחנו מתפקדים טוב כשהרשויות שלנו משתפות פעולה ביניהן, אבל יש נושאים שבהם הן לא מתואמות", הוסיף שר האוצר, "דמוקרטיה זה לא אנרכיה, דמוקרטיה זה שלטון חזק שפועל בשקיפות ובצורה מסודרת".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים