שתף קטע נבחר

"משרד גביית הדו"חות של גוש דן הלין את שכרי"

צעירה שפוטרה ממשרד עורכי הדין רינקוב-סנדרוביץ-חמד, שמספק שירותי גבייה לעיריות ת"א ור"ג, תובעת ממנו 152 אלף שקל על הלנת שכר ועל אופן פיטוריה. בתביעה נטען ש"הושמה למטרת שנאה ולעג". הנתבעים מכחישים

משרד עורכי הדין סנדרוביץ-רינקוב-חמד, המוכר מדרישות התשלום לדוחות חנייה בגוש דן - נתבע על הלנת שכר. עובדת במשרד, שפוטרה לפני כחודשיים, טוענת כי המשרד הלין את שכרה; וכן תובעת אותו על התנהלותו בכל הנוגע לפיטוריה, שבוצעו, לדבריה, בצורה "מבישה ובאופן ששמה ללעג, ולמטרת שנאה בעיני עובדי המשרד". זאת, נטען, על אף שנחשבה לאהובה ואהודה במשרד. במשרד עוה"ד הכחישו את הטענות ואמרו שמדובר ב"מעשיות".

 

 

העובדת, באמצעות עורך דינה יניב גביש, תובעת את המשרד 152,315 שקל מהמשרד בבית הדין האזורי לעבודה בת"א. מכתב התביעה עולה כי "בניגוד להסכם בין הצדדים בו סוכם על 42.5 שעות עבודה שבועיות, עבדה הנתבעת במשך כל תקופת עבודתה 47.5 שעות עבודה שבועיות, ומבלי לקבל כל שכר עבור שעות נוספות". בתביעה צוין כי בתפקופה בה עבדה במשרד, היא פנתה לאחת המנהלות במשרד לאחר שהבינה כי לא משולם לה כל השכר שסוכם עימה, ואותה מנהלת הודיעה לה כי תדאג לטפל בעניין.

 

לטענת התובעת, היא נדהמה כשגילתה שהנתבעים "ערכו" את תלוש שכרה כך שיתאים לדרישות החוק, באופן שהפרשי השעות הנוספות לא שולמו לתובעת. עוד נטען, שסך השעות חושב באופן שגוי.

 

התבקשה לעזוב את המשרד מיידית

הצעירה טוענת בתביעתה גם נגד דרך פיטוריה: "מנכ"ל המשרד יוסי שניר קרא לה למשרד, הודיע לה על פיטוריה לאלתר ונתן בידה מכתב פיטורין, ולא הסביר לה מה סיבת הפיטורים ולא נתן בפניה כל נימוק. הוא אף ביקש ממנה לעזוב את המשרד מיידית באמצע יום עבודה ללא אפשרות לחזור לעמדת עבודתה. היא לא הוזמנה לשימוע בטרם פיטוריה, והיא נותרה בהלם מוחלט, במיוחד נוכח העובדה כי הצטיינה במשך כל תקופת עבודתה והייתה חביבה על כולם".

 

"זו הודעת פיטורים חסרת תום לב, רשלנית, פוגענית וחסרת כל רגש של אכפתיות מצד הנתבעים", נכתב בתביעה. עוד נטען כי הנתבעים, עורכי הדין אבי סנדרוביץ, מוטי רינקוב ורון חמד, "אסרו עליה ללכת לעמדתה לנקות את מגירותיה, להיפרד מחבריה ולנקות את מחשב האישי מחומרים פרטיים, ולהשאיר מייל כי לא תהיה עוד במייל זה".

 

רק לאחר שהתעקשה, כך לפי תביעתה, התירו לה הנתבעים לעשות זאת אך בליווי "שומר" בדמות מנהלה האישי: "היא נאלצה להתהלך כעבריינית וכפושעת ואות קין על מצחה, כאשר כל עובדי המשרד צופים בה במעמד מביש זה. המעשה הפוגע מהווה לשון הרע". בשיחה עםynet היא ציינה ש"נהניתי מאוד לעבוד במקום אבל הפיטורים נחתו עלי כרעם ביום בהיר, והייתי צריכה תוך שעה לקום וללכת. זה פגע לי בהפרשות לביטוח הלאומי, בפנסיה ובקרן השתלמות".

 

עורך הדין יצחק וייסמן, המייצג את המשרד, מסר בתגובה: "אנו דוחים מכל וכל את טענותיה המופרכות, והגשנו נגדה תביעה בגין הוצאת לשון הרע לאחר שסיפרה את המעשיות שלה לאחד מלקוחות המשרד, ורק לאחר מכן שלחה לנו מכתב עם טענותיה. היא עבדה באחת המחלקות בתפקיד בו יש גישה למידע על אנשים רבים, ולכן שום דבר לא היה אישי. זה דבר מאוד מקובל. סיימו איתה בצורה מאוד מכובדת, ומנהלה האישי היה ליד שולחנה כדי לקבל את משימותיה ולהעביר את תפקידה בצורה מסודרת. ניתנה לה הזדמנות לטעון את טענותיה בהליך של שימוע".

 

משרד רינקוב-סנדורוביץ-חמד נחשב לאחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים בגוש דן, והוא מתמחה בין היתר בגביית קנסות ותשלומים של תושבים. בין העיריות איתן הוא עובד נמצאות גם רמת גן ותל אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
טוענת ש"ערכו" מחדש את התלוש
צילום: גבי מנשה
עו"ד יניב גביש
צילום: סימה דור
מומלצים