שתף קטע נבחר

נתניהו: "לא נהרוס את בתיהם של פרץ וקליין"

"יש שכל ישר, הם הקריבו חייהם", אמר נתניהו בנאום בת"א על הקצינים מההתנחלות עלי שקיפחו את חייהם בלבנון ובגבול עזה. הוא גם התייחס לתופעת המסתננים וטען כי רק פרומיל מהם פליטים. לדבריו, ישראל מקימה גדר בגבול מצרים, "במטרה לעצור את השיטפון כדי שישראל תישאר יהודית ודמוקרטית"

ישראל לא תהרוס את בתיהם של רב-סרן אלירז פרץ ורב-סרן רועי קליין , שנהרגו בגבול עזה ובמלחמת לבנון השנייה - כך הבטיח אחר הצהריים (יום ה') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנאום באסיפה הכללית של התאחדות התעשיינים בתל-אביב.

 

 

"יש שכל ישר ולא אתן להרוס את הבתים של הגיבורים הללו, שהקריבו את חייהם למען ביטחון ישראל", אמר נתניהו. מאז שנחשף כי בתיהם של שני החללים, שנבנו ללא היתר בשכונת "גבעת היובל" בהתנחלות עלי, מועמדים להריסה, הופעל לחץ ציבורי כבד כדי למנוע את המהלך, בין היתר על-ידי חברי כנסת. שר הביטחון, אהוד ברק, אף פנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש, וביקש ממנה לפעול לדחות את ביצוע צו ההריסה בשל "הזעזוע והטרגדיה".

 

בנאום שנשא נתניהו היום, הוא התייחס גם לתופעת המסתננים מאפריקה וטען כי "רק פרומיל מהם הם באמת פליטים". הוא הוסיף, כי ישראל מקימה גדר בגבול מצרים "במטרה לעצור את השיטפון הזה, כדי שישראל תישאר יהודית ודמוקרטית". לדבריו, "המסתננים כבשו את אילת וערד, הם כובשים את תל אביב מדרום לצפון".


נתניהו. המסתננים מציפים את ערי ישראל (צילום: משה מילנר, לע"מ) 

 

על פי ההערכות, מתגוררים ברחבי ישראל כ-36 אלף אזרחים זרים שהסתננו לארץ דרך סיני בשנים האחרונות. מלבדם חיים בישראל עוד עובדים זרים רבים, שנכנסו כחוק.

מנתוני ארגוני הסיוע והרשויות המקומיות, תל-אביב מובילה במספר המסתננים החיים בה.

 

בעיר שוהים בין 15 ל-17 אלף מסתננים ואחריה ברשימות נמצאת אילת, עיר בה אחוז המסתננים ביחס לאוכלוסייה הכללית גבוה מאוד. מספר מבקשי המקלט החיים בה הוא לפי ההערכות בין 4,000 ל-7,000 איש. באשדוד חיים 500 עד 2,000 מסתננים, בירושלים בין 800 לאלף ובערד בין 400 ל-600.

 

בנאומו בכנס התאחדות התעשיינים לפני שנה התייחס נתניהו גם כן לסוגיה, ואמר כי "הפכנו למדינת העולם הראשון היחידה כמעט שאפשר להגיע אליה ברגל מהעולם השלישי". הוא הזהיר מ"נחשול של פליטים שמאיימים לשטוף את ההישגים שלנו ולפגוע בקיום שלנו כמדינה יהודית ודמוקרטית".

 

בנאומו, התייחס נתניהו גם לסוגיית גיוס החרדים לצה"ל ולתוכנית שאושרה לאחרונה בממשלה, שלפיה יוכפל בתוך חמש שנים מספרם של החרדים בשורות צה"ל ובשירות הלאומי.

"הנכונות של החרדים לתרום ולשרת גוברת. לאחרונה, ביקרתי חרדים בנח"ל החרדי והם סיפרו לי שלפני שנתיים הם היו מחביאים את המדים שתלו לייבוש. היום הם מייבשים אותם בחוץ בגלוי ובגאווה כדגל".

 

באותו הנושא, העלה ראש הממשלה אנקדוטה מחיי משפחתו. "סיפרתי להם על סבי שהיה תלמיד ישיבה בליטא, כמוהם, ונצר למשפחת רבנים גדולה. הוא סיפר שעמד פעם בתחנת רכבת בחורף עם אחיו, כשמולם באה חבורת פורעים שצעקו לעברם 'ז'יד' והרביצו להם באלות. הם הפילו את אחיו לבוץ, והוא קפץ להגן עליו ונפל לבוץ בעצמו. אז אמר לעצמו - איזו בושה שצאצאי דוד המלך והמכבים מתבוססים כך בבוץ, אם אחיה - אעלה לארץ-ישראל".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. "לא אתן להרוס"
צילום: משה מילנר, לע"מ
צילום: אלעד גרשגורן
רב-סרן אלירז פרץ
צילום: אלעד גרשגורן
רב-סרן רועי קליין
צילום: דובר צה"ל
מומלצים