שתף קטע נבחר

זירת הקניות

17 מתקנים סולאריים קיבלו רישיונות ייצור

שר התשתיות חתם על רישיונות להקמת מתקני ייצור בטכנולוגיה סולארית הגדולים מ-50 קילוואט ושמתחברים לרשת החשמל, בהיקף כולל של כ-25 מגאוואט

שר התשתיות ד"ר עוזי לנדאו, חתם אתמול (ב') על 17 רישיונות ייצור למתקנים סולאריים המחוברים לרשת החשמל, התקפים למשך 42 חודשים, בכפוף לעמידת בעלי הרישיון בתנאיו.

 

 

הרישיונות ניתנו למתקני ייצור סולאריים הגדולים מ-50 קילוואט ומתחברים לרשת החשמל, על מנת שיקימו מתקנים לייצור חשמל בטכנולוגיה סולארית (פוטוולטאית). 

 

במתן רישיונות אלה מיישם המשרד את החלטות הממשלה שהתקבלו בשנים האחרונות ביחס להגדלת היקף ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות, וממשיך לקדם את כניסתם של יזמים פרטיים למשק החשמל הישראלי.

 

לנדאו מסר היום כי "אנו שואפים שהחשמל במדינת ישראל יהיה כמה שיותר ירוק, היכן שרק אפשר, תוך ניצול מקסימאלי של השטח עליו ייבנו התחנות, ובהרמוניה איתו.

 

"המשרד ימשיך לפעול על מנת להסיר את המכשולים הביורוקרטים הקשים, שהם כמשקולות לרגלי יזמים ולאפשר להקים את התחנות במהרה וללא עיכובים מיותרים. קידומן המהיר של תחנות הכוח הסולאריות חיוני על מנת לייצר יתירות למשק החשמל, אשר נמצא במשבר מתמשך ויסייע לעמוד ביעדי הממשלה לייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת".

 

בין החברות שקיבלו רשיונות נמצאת חברת חברת פז סולאר בע"מ, שתקים מתקן ייצור בפארק גורן בגודל של 2.5 מגוואט, בעין השלושה בגודל של 5 מגאוואט ובחצרים בגודל 5 מגוואט. בנוסף, חברת סאנשיין אנרגיות מתחדשות שלוש בע"מ קיבלה רישיון למתקן בניר עציון בגודל 1.5 מגוואט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלבטרוס - צילום אויר
מומלצים