שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פנייה למבקר: לחקור המימון של ישראל ביתנו
  בעוד ששר החוץ מעוניין בחקירת מקורות המימון של ארגוני השמאל, יש מי שמבקש לבדוק את מקורות המימון של מפלגתו של שר החוץ. עמותת "פורום המשפטנים" פנתה למיכה לינדנשטראוס וכתבה: "בידי המשטרה חומר מוצק וממשי". ישראל ביתנו: "מעבירים דו"חות כל שנה למבקר"

  ליברמן מבקש לחקור את פעילות ארגוני השמאל ? כעת יש גם מי שמבקש לחקור את מקורות המימון של ישראל ביתנו: עמותת "פורום המשפטנים" פנתה בצהריים (יום ג') למבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, בבקשה שיפתח בבדיקת מקורות המימון של מפלגת "ישראל ביתנו".

   

  במכתב ששיגרו ללינדנשטראוס מציינים עורכי הדין רועי אברהמוביץ' ונתנאל פרץ כי "לאחרונה נודע כי בידי המשטרה חומר מוצק וממשי בנוגע למקורות המימון של ישראל ביתנו מיום הקמתה ועד היום".

    

  "על מבקר המדינה להשתמש באמצעים העומדים לרשותו, על-מנת לחקור את אופן מימון המפלגה וכן את קשריהם של בכירי המפלגה לשר ליברמן ולממצאי החקירה הפלילית שבידי המשטרה", נכתב בפנייה.

   

  "הדעת אינה סובלת כי תנועה מרכזית בחיים הציבוריים בישראל, כמפלגת ישראל ביתנו, תתנהל במחשכים ותגייס, לכאורה, כספים שלא כדין", מסכמים אברהמוביץ' ופרץ את פנייתם למבקר.

   

  דובר ישראל ביתנו, טל נחום מסר בתגובה כי: "לו האנשים הנקראים פורום המשפטנים היו בקיאים בחוקים, הם ודאי היו יודעים כי כל מפלגה מחוייבת להגיש דו"ח שנתי מפורט למבקר המדינה באשר לכל ענייניה הכספיים. ישראל ביתנו מקבלת בכל שנה דו"ח חיובי על התנהלותה התקינה והדוח גם נגיש לעיני הציבור".

   

  פניית פורום המשפטנים באה, בין היתר, על-רקע התבטאיותיו הקשות של ליברמן לפני כשבוע, בנוגע לפעילותם של ארגוני זכויות אדם וארגוני שמאל שונים בישראל.

   בישיבת סיעת ישראל ביתנו אמר ליברמן כי "מדובר בארגונים שהם סייעני טרור נטו, שכל מטרתם להחליש את צה"ל ואת נחישותו להגן על אזרחי מדינת ישראל". שר החוץ גם תקף את "ההתקרנפות" של גורמים במחנה הימין המתנגדים לחקירה. "כשראיתי אנשים במחנה הלאומי מצביעים יחד עם טיבי, חנין, זועבי - זה מחזה מוזר", אמר.

   

  בעקבות דבריו של ליברמן וקידום הצעת החוק לחקירת ארגוני השמאל, הפגינו בסוף השבוע בתל-אביב כ-15 אלף בני אדם תחת הכותרת "הפגנה: כי עוד אפשר" ומחו נגד "המקארתיזם" שמופנה נגדם. בעקבות הלחץ הציבורי אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי הוא בוחן לקדם מהלך לפיו במנדט ועדת חקירה פרלמנטרית לעניין ארגוני השמאל הממומנות ממקורות זרים, ייחקרו גם עמותות הימין. בכנסת עדיין לא קיבלו שום הנחיות מראש הממשלה בעניין זה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ליברמן. קשר לאוליגרכים?
  צילום: AFP
  עו"ד נתנאל פרץ
  מומלצים