שתף קטע נבחר

הרב פסק: "תתפלל במסגד"

בתשובה לשאלת גולש שהביע קושי להתרכז בתפילה בשדה התעופה בחו"ל, הציע הרב ברוך אפרתי להשתמש במסגד כמקום תפילה, ופסק כי עדיף להתפלל במסגד בזמן - מאשר בבית, לפני הזמן

"נראה שעדיף להתפלל בכוונה ולאחר הנץ במסגד, מאשר בבית בעלות השחר, או בנמל התעופה שלא בכוונה", כך קובע הרב ברוך אפרתי, בשו"ת שפורסם אתמול (יום ג') באתר "כיפה".

 

 

הפסיקה המפתיעה הגיעה בעקבות שאלת גולש המתגורר בחו"ל, ונאלץ לטוס הרבה במסגרת עבודתו: "ברוב הפעמים הטיסה יוצאת מוקדם מאוד בבוקר. אני יכול להספיק להניח תפילין אחרי עמוד השחר בבית, אבל אני לא יכול לחכות עד אחרי זמן הנחת תפילין", שח הגולש את מצוקתו. "מצד שני, אם אני מתפלל בשדה התעופה - אני מרגיש נורא לא נוח, כי אנשים נועצים מבטים וקשה לי לכוון בתפילה".

 

הגולש ביקש לדעת כיצד ראוי לנהוג – והרב אפרתי הפתיע: "בחלק מנמלי התעופה באירופה ואסיה יש מסגדים... ובהם אין אדם שלא בזמן תפילתם, ויש שם שקט", השיב, ואף הציע לגולש לברר את העניין בנמלי התעופה. "כמובן שגם אפשרות זו לוקה בחסר", הוסיף הרב, "אך היא האופציה הטובה יותר. אין איסור להתפלל במסגד (חוץ משיטת הר"ן שלא נפסקה)". הרב אפרתי ציין כי כך ניתן גם להתפלל במערת המכפלה, שיש בה מסגד.

 

בכל אופן, פסק הרב כי אם השואל מתקשה להתפלל מתוך כוונה בנמל התעופה – אסור לו להתפלל שם. בנוסף הוא הדגיש, כי בכנסיות אסור להתפלל באיסור חמור, ואף אין להיכנס אליהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסגד בטורקיה
צילום: רויטרס
מומלצים