שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברק: בטוח שגלנט ייכנס לתפקיד במועד
  שר הביטחון פרסם הודעה ובה הביע אמון מלא באלוף יואב גלנט, שאמור להיכנס לתפקיד הרמטכ"ל ב-14 בפברואר. ברק הבהיר שאינו מקיים כל בדיקה, והביע אמון במערכת המשפטית "העוסקת בבירור הטענות והעובדות"

  בעיצומה של הסערה סביב המסמכים החדשים על השטחים ש"סיפח" הרמטכ"ל המיועד, יואב גלנט, פרסם הערב (יום ד') שר הביטחון, אהוד ברק, הודעה לפיה הוא מביע אמון מלא בגלנט. ברק הבהיר כי אינו מקיים כל בדיקה ונערך לכניסתו של גלנט לתפקידו ב-14 בפברואר כמתוכנן.

   

  ברק הביע את אמונו במערכת המשפטית "אשר עוסקת בבירור הטענות והעובדות", והוסיף כי הוא "מאמין שתגיע למיצוי הבדיקה בהקדם האפשרי". הודעתו החריגה של שר הביטחון באה בין היתר כדי להרגיע את המערכת הצבאית שבעקבות פרסום הממצאים החדשים של בדיקת מבקר המדינה, תוססת וסוערת. 

   

  כפי שפורסם ב-ynet קצינים רבים, שאינם נמנים על אוהדיו של גלנט, מנסים ללבות את האווירה באמצעות בירור פרטים חדשים והדלפתם. למרות הצל שמרחף בימים אלו על מינויו של גלנט, ברק מנסה להבהיר שאין כרגע פעילות או מהלכים שמטרתם לבחון חלופות לרמטכ"ל המיועד.   

   

  במערכת הביטחון נשמעו היום קולות ברורים שציינו כי בכל מקרה אשר יהיה,  אסור שלצה"ל יהיה רמטכ"ל זמני או מינוי כממלא מקום. "זה לא ועד עובדים או ארגון עירוני. יש פה צבא לנהל", אמר אחד הגורמים. כמו כן, מבדיקת ynet עולה כי לפי שעה אין כל שינוי גם בהיערכותו של צה"ל לקראת טקס החלפת הרמטכ"ל ב-14 בפברואר.

   

  בינתיים, כך נראה, האלוף גלנט, שממשיך בהכנות ובתהליך החפיפה שלו, נאלץ מטבע הדברים להקדיש גם פרק זמן מסוים למענה לשאלות המבקר וכן להכנה לקראת עדותו בפרשה, שלה תפקיד מכריע וחשוב. חברים וקצינים ששוחחו עמו בימים האחרונים אמרו כי הוא בטוח בצדקתו ויידע להבהיר

  כל שאלה שתוצג לו בעניין הקרקעות.

   

  הבוקר דחו שופטי בג"ץ את בקשתה של התנועה הירוקה להוציא צו ביניים ולעכב את כניסתו של יואב גלנט ללשכת הרמטכ"ל בחודש הבא. בתנועה הירוקה דרשו מבג"ץ להורות לוועדה למינוי בכירים לדון שוב במינויו, בטענה שהחלטתה לאשרו תוך התעלמות מפרשת הקרקעות במושב עמיקם לקתה ב"חוסר סבירות קיצוני".

   

  כעבור שעות אחדות הגיבו גם חברי ועדת טירקל לבחינת מינויים בשירות הציבורי לטענות של אנשי התנועה הירוקה. "הוועדה מציינת שבנקודת הזמן בה עסקה במינוי, היא בחנה את כל החומרים אשר הובאו לידיעתה לעת ההיא, ואם עלו לאחר מתן חוות דעתה עובדות או מסמכים חדשים הרי שלא יכלה, כמובן, להתייחס אליהם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יש לו ביטחון. גלנט וברק
  צילום: אריאל חרמוני משרד הביטחון
  מומלצים