שתף קטע נבחר

ונער קטן ינהג בהם

מארק צוקרברג עשה את העולם פתוח וגרם לצעירים במצרים ובמדינות נוספות לחפש מלוכה. אל דאגה, בישראל זה לא יקרה. כאן אנחנו מוחים על מחיר הדלק ונרדמים באמצע הבכי

נער קטן נוהג בם, אמר הנביא ישעיהו והתכוון למארק צוקרברג. לפניו היה ישו, נער גלילי שחולל מהפכה בעולם. היה מרקס, לא נער - אבל יהודי במוצאו. היו איינשטיין ופרויד ועוד רבים.

 

מצרים על סף הפיכה - כל הדיווחים, הכתבות והתמונות - בעמוד מיוחד

כנסו לאתר של צוקרברג ועשו לייק ל-ynet

 

צוקרברג וויקליקס עשו את העולם פתוח. החופש שהתפתח על ידי יצירת חברויות - עושה את שלו אצל הצעירים בתוניסיה, מצרים ותימן. הם יצאו לחפש מלוכה, במקום שהיו רק אתונות. הם חוללו מהפכה, כי פייסבוק זה סיפור של צעירים. זה מגיע גם לירדן עם רוב פלסטיני, תחת יד הבדואים. לסוריה, שם שולט רודן בן לשבט קטן בתוך עולם סוני, זה גם יגיע ואולי יבוא גם למדינות המפרץ, כשם שהוא מכה גלים באלג'יריה.

 

אין עוד סודות. כוחות שיטור לא יעמדו מול עם מתקומם. בישראל אין סיכוי שזה יקרה, כי כאן בוכים על עליית מחיר הדלק והמים, אבל נרדמים באמצע הבכי. המהפכה אולי תגיע גם לשטחים, יען שאף כי ישנה כאן דמוקרטיה ליהודים, בה בעת ניתן לירות בפלסטיני כפות ולצאת ללא עונש.

 

נכון, אנחנו עדיין רחוקים מהמשטרים האפלים שמסביבנו, אבל כדאי להיזהר. ישו רצה שגם רפי שכל, עיוורים וטמאים יוכלו להיכנס לבית מקדש - אבל הנצרות שקמה על שמו חיכתה 300 שנה עד שהפכה לדת שלטת.

 

היום, המהפכה הצרפתית היתה מתחוללת בפייסבוק בשידור חי. מרקס, איינשטיין וממציאי הפצצה הגרעינית הפכו את העולם והם נער קטן מנהיג מהפכות.

 

היום מה שיגידו בגת ישמעו באשקלון. צוקרברג פתח את העולם לבזבוז זמן ולהתמכרות, אבל לולא הנער הזה אולי לא היו מתחוללות היום מהפכות כה רחבות היקף - תחת משטרים רודניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מארק צוקרברג. עשו לייק
צילום: AFP
המהומות במצרים
צילום: AP
מומלצים