שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  שיא בתרומות איברים; "פרשת אבי כהן עזרה"

  שנת 2011 נפתחה במספר שיא של השתלות איברים, לאחר שבחודש האחרון נענו שמונה משפחות לתרום את איברי יקיריהן. בזכות התרומה ניצלו חייהם של 27 אנשים. השתלה נוספת הועברה לגרמניה, לאחר שלא נמצא מועמד מתאים בארץ. מקרה אבי כהן, טוענים במרכז הלאומי להשתלות, סייע בהגברת המודעות

  עם ישראל פותח את הלב: במהלך חודש ינואר נרשם שיא של כל הזמנים של מספר התרומות והשתלות האיברים בחודש אחד. שמונה משפחות נענו לתרום את איברי יקיריהן שנפטרו וכתוצאה מכך הושתלו 35 איברים ב-27 השתלות בארץ ובהשתלה אחת בחו"ל.

   

   

  מותו של אבי כהן הגביר המודעות

  בישראל בוצעו במהלך החודש האחרון שלוש השתלות לב, שלוש השתלות ריאה, השתלת שתי ריאות בשלושה חולים, שש השתלות כבד, שלוש השתלות כליה ולבלב, שמונה השתלות כליה והשתלת שתי כליות בחולה נוסף.

   

  דוברת המרכז הלאומי להשתלות, דבורה שרר, אמרה כי מותו של אבי כהן, שמשפחתו סירבה לתרום את איבריו, סייע להעלות את המודעות לחשיבות ההשתלות. "הפרסום שניתן לעניין תרם להבנה מעמיקה של סוגיית המוות המוחי והשלכותיה", אמרה שרר ל-ynet, "מרבית משפחות הנפטרים הפנימו את סופיות המוות המוחי. בכל שיחה עם משפחה עלה נושא המוות המוחי הנשימתי עם אזכור מותו של אבי כהן". 

   

  כאמור, זכו 27 חולים בחיים חדשים בזכות תרומות האיברים בהשתלות שבוצעו בסורוקה, בבילינסון, ברמב"ם ובאיכילוב. כבד מתורם פעוט הושתל בפעוטה בת שנה וחצי במרכז ההשתלות בהאנובר שבגרמניה, כיוון שלא נמצא מועמד מתאים להשתלה בארץ.  

   

  • חותמים עכשיו:

  לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן

   

  • פרוייקט תורמים חיים: 

  מתלבטים? היכנסו לפורום אדי ב-ynet

   

  124 נפטרו בהמתנה להשתלה

  ההשתלה בגרמניה בוצעה

  מיד לאחר חתימת הסכם שיתוף פעולה עם מדינות איגוד היורוטרנספלנט: הולנד, גרמניה, בלגיה, אוסטריה, לוקסמבורג, סלובניה וקרואטיה. בזכות ההסכם לשיתוף הפעולה יוכל המרכז להשתלות בישראל לפנות לעזרת הארגון לקבלת איברים עבור חולים במצבים דחופים, לפי קריטריונים בינלאומיים.

    

  חרף הצלחת ההשתלות בחודש החולף, מצבה של ישראל עדיין קשה: במהלך השנה האחרונה נפטרו 124 ישראלים בעודם ממתינים להשתלה, רובם ממתינים לכליה, כבד, ריאה ולב. מדובר בעליה משמעותית בהשוואה לשנים קודמות: בשנת 2006 נפטרו 64 ממתינים להשתלה, ב-2007 נפטרו 86 ממתינים, ב-2008 הלכו לעולמם 80 ממתינים וב-2009 נפטרו 92 ישראלים בעודם ממתינים להשתלת איבר.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שמונה משפחות נענו לתרומת איברים. כרטיס אדי החדש
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים