שתף קטע נבחר

זועבי וזחאלקה נגד מובארק: "ישפיע על ישראל"

שלטים נגד מובארק ותמונה של הנשיא המצרי עם איקס גדול על פניו - הונפו בהפגנה בה השתתפו כ-200 פעילי בל"ד בנצרת

הפגנות התמיכה במפגינים במצרים הגיעו לנצרת: כ-200 פעילים של תנועת בל"ד, בהם חברי הכנסת חנין זועבי וג'מאל זחאלקה, השתתפו בצהריים (שבת) בהפגנת הזדהות עם המפגינים במצרים - במרכז נצרת. הם קראו ל"העיף את מובארק" ולהחליף את השלטון בקהיר.

 

מצרים על סף הפיכה - הדיווחים והתמונות בעמוד מיוחד :

 

המפגינים הניפו תמונה של נשיא מצרים ועליה איקס. בנוסף הם החזיקו שלטים עליהם נכתב: "העם רוצה להפיל את שלטון מובארק", "גמאל מובארק תגיד לאביך שכל האם הערבי שונאים אותך" ועוד.

 

ח"כ זחאלקה אמר ל-ynet כי תנועתו תומכת במהפכה, במפגינים במצרים ובמדינות נוספות בעולם הערבי. הוא הוסיף כי ערביי ישראל עוקבים בדאגה אחר הנעשה במצרים והביע את תקוותו שגם השלטון בישראל יתחלף. "אנחנו לא יכולים להפוך את השלטון בישראל, בלי תמיכת אנשים במגזר היהודי. אני חושב שכל מה שקורה במצרים ישפיע על כולם, כולל ישראל".

 

בתנועת בל"ד הסבירו מדוע הם החליטו לקיים את ההפגנה. "אנו חלק מהעם הפלסטיני , וחלק מהאומה הערבית, ולמרות הבידוד

 שנכפה עלינו בישראל, המשכנו ונמשיך להיות חלק מהאומה הערבית ולחלוק איתה את ענייניה כמו את שאיפותיה לחירות חופש וצדק חברתי".

 

בבל"ד הוסיפו: "הצלחת המהפכה תציין את תחילתו של עידן חדש בפוליטיקה בעולם הערבי, במיוחד בשל מעמדה האזורי והעולמי של מצרים. דמוקרטיה במדינה ושלטון רצון העם בוודאי ישפיע על המדיניות הפנים והחוץ של קהיר, ובוודאי תשחרר את המדינה מהגמוניית האינטרסים של ישראל וארה"ב, ותחזיר לה את מעמדה וכבודה בעולם הערבי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה בנצרת
צילום: עוני בנא
זועבי. ארכיון
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים