שתף קטע נבחר

מאבק עם ציידי חוחיות הסתיים בירי באוויר

שני תושבי מזרח ירושלים נעצרו במהלך סוף השבוע ע"י אחראי הביטחון בכפר הנגיד, פקח רשות הטבע והגנים בסיוע כוחות מג"ב מרכז, לאחר שנתפסו צדים חוחיות על גדת נחל בין כפר הנגיד לרחובות. אחד מהעצורים חשוד כי ניסה לדרוס את רכז הביטחון, שירה בתגובה באוויר. לחוחיות שלום

ביום שישי בבוקר הבחין חקלאי מאזור כפר הנגיד בשני אנשים שהגיעו ברכבם אל גדת נחל גמליאל, בין כפר הנגיד לרחובות. החקלאי יצר קשר עם יוסי בן ארי, פקח אזור פלשת ברשות הטבע והגנים ודיווח לו כי הוא חושד כי מדובר בציידים, מאחר שהשניים נצפו על ידו גם בשבוע שעבר באותו המקום.

 

 

בן ארי החל לנסוע לכיוון האזור בו ניצפו השניים, כשבמקביל, הוזעק למקום גם רכז ביטחון שדה של כפר הנגיד. לדברי ראש משרד החקירות בימ"ר "אלמוג" במג"ב מרכז, פקד זיוון פריידין, החשודים היו לבושים עם אפודים כתומים. ככל הנראה התחזו לעובדי תשתיות שהגיעו לבצע תיקון לתקלה בבור ניקוז בסמוך לכביש מהיר.

 

"אחד החשודים נעצר לאחר שהתעמת עם הרב"ש שנאלץ להשתמש בגז פלפל. הוא נאזק על ידו והתקדם כדי לעצור את החשוד השני, שהצליח להימלט אל רכבו והחל מתרחק מהמקום", מציין פרידן. לדבריו, "הרב"ש הורה לו לעצור, אך החשוד ניסה לדרוס אותו והוא נאלץ לירות באוויר".

 
צילום: יוסי בן ארי, רשות הטבע והגנים

 

 

חוחית פיתיון שוחררה בשלום

אל המרדף הצטרף פקח הרשות יחד עם החקלאי שהגיעו למקום והצליחו לחסום את נתיב הנסיעה של החשוד ועיכבו אותו במקום. לזירה הגיעו גם שוטרי מג"ב מרכז שעצרו את החשוד בציד.
 

בתום המעצר, הגיע בן ארי לאסוף ולתעד את ממצאי הציד בשטח. "מצאתי במקום רשת שהוצבה ללכידת חוחיות, כלובים להובלת הציפורים שהושלכו אל המים ושאריות של נוצות של חוחיות בשקיות, ככל הנראה מהציפורים ששוחררו על ידי הציידים", הוא מסביר. 

 

במקום נמצאה גם חוחית פיתיון שנקשרה בחוט, ששוחררה אך נתפסה באחד מענפי הצמחייה. "החוחית נועדה למשוך בקריאות המצוקה שלה חוחיות נוספות אל הרשת. שיחררתי אותה והסרתי חוט באורך של כ-30 סנטימטרים שהיה מחובר אל הרגל שלה".

 

לאחר חיפוש ברכבם של החשודים לא נמצאו ממצאים לציד והשניים נלקחו לחקירה במפקדת מג"ב. בבדיקה התברר כי לאחד מהם נפתח תיק בגין ציד חוחיות באזור ראש העין לפני מספר שנים.

 

לדברי הפקח בן ארי, "השניים הכחישו את מעורבותם בציד". בכוונת הרשות להגיש נגדם כתב אישום בתום החקירה בגין חשד לציד בלתי חוקי בשיטות אסורות והחזקה של ערך טבע מוגן ללא היתר וכן סחר בערכי טבע מוגן ללא היתר. במשטרה מציינים כי בנוסף לעבירות הציד, השניים חשודים בניסיון לדריסת שוטר. כמו כן, המשטרה פתחה בחקירת הרב"ש בגין הירי באוויר.

 

נצ"מ מאיר דדון, מפקד מג"ב מרכז ציין בתגובה לאירוע כי "רב"ש כפר הנגיד פעל כמצופה מלוחם מג"ב בשמירה על מרקם חיות הבר בשטח הכפרי ומעצר אלו המבקשים להפר אותו". מה עלה בגורל הציפור שהוצלה? היא תובא השבוע לטיפול בבית החולים לחיות בר ואם מצבה יאפשר זאת, היא תשוחרר בחזרה לטבע. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוחית הפיתיון עם חוט שהסתבכה
צילום: יוסי בן ארי, רשות הטבע והגנים
כלוב ציפורים שהושלך למים
צילום: יוסי בן ארי, רשות הטבע והגנים
מומלצים