שתף קטע נבחר

צלילים צורמים: החוחיות חולצו מידי הציידים

באזור נחל שורק עצר כוח מג"ב חשודים בציד חוחיות. בכלוב שהיה ברשותם נתפסו צמד חוחיות פצועות ומותשות, ששימשו כפיתיון עבור הציפורים שבשטח. "לעיתים שוברים הציידים לציפור רגל או כנף, כדי שתשמיע קריאות מצוקה ותקרא לחברותיה", סיפר שמוליק לנדאו מבית החולים לחיות בר

שתי חוחיות שנתפסו החודש אצל ציידים באזור נחל שורק הובאו לטיפול בבית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי ברמת-גן.
 
שתי ציפורי השיר הגיעו לבית החולים חלשות ומרוטות, לאחר ששימשו כפיתיון ללכידת חוחיות נוספות בשטח. עודד שני, פקח הסיירת הירוקה ואון ולנסי, פקח רשות הטבע והגנים, חילצו את החוחיות מידיהם של החשודים, שנעצרו על ידי כוח מג"ב. 
 
"הוזעקנו למקום וזיהינו שלושה חשודים עם רשתות לכידה פרושות ומוכנות לפעולה, וכלוב ובתוכו שתי חוחיות שנועדו לפתות את החוחיות שבשטח לתוך המלכודת", סיפר שני. "הדבר עומד בניגוד גמור לחוק הגנת חיות הבר".
 
שמוליק לנדאו, מטפל בחיות בבית החולים שבדק את הציפורים, סיפר כי כתוצאה מההחזקה בכלוב הן נפגעו בלא מעט מקומות בגופן הקטן. "חסרות להן נוצות והן מעט חלשות", אמר. "חלק מהפציעות נגרמות בכוונה על ידי הציידים. לעיתים רגל או כנף נשברת בכוונה תחילה, כדי שהחוחית תשמיע קריאות מצוקה ותקרא לחברותיה".


(צילומים: רועי תורג'מן)
 

צילום: רועי תורג'מן
 
החוחית נחשבת לאחת מציפורי השיר הפופולריות בקרב מגדלים וציידים. היא ניחנה בשירה עליזה וקולנית, ובשל כך היא מבוקשת מאוד על ידי סוחרים וציידים. כתוצאה מציד בלתי חוקי וסחר ענף, מספר הציפורים בטבע נמצא בירידה ניכקת בעשורים האחרונים. ציידים רבים לוכדים את החוחיות באמצעות מלכודות כדי להרבות ולמכור אותן, על אף שהן נחשבות לערך טבע מוגן.
 

צילום: רועי תורג'מן
 
לאחר הטיפול הראשוני בבית החולים הוחלט לאשפז את שתי הציפורים לתקופה ממושכת, במהלכה יתחזקו ויצמיחו מחדש את נוצות התעופה שאיבדו. לאחר מכן ניתן יהיה להשיבן בחזרה לטבע.
 


 
רוצים עוד סיפורי חיות? בואו לבקר בבלוג "בית החולים לחיות בר "  

 

מצאתם חיית בר פצועה? צרו קשר עם הגורמים הבאים: מוקד הסביבה של רשות הטבע והגנים: 6911* >> שמוליק לנדאו: 057-8842263 (מירס: 96*77*2000) >> עינת מטלון במרפאת בית החולים בספארי בר"ג: 057-8663920, 03-6305322

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מבוקשות - בגלל שירתן היפה. חוחית
צילום: רועי תורג'מן
הציפורים נפצעו - אולי בכוונה תחילה
צילום: רועי תורג'מן
חוחיות בית חולים לחיות בר
צילום: רועי תורג'מן
חוחיות בית חולים לחיות בר
צילום: רועי תורג'מן
חוחיות בית חולים לחיות בר
צילום: רועי תורג'מן
מומלצים